שלושה מפגינים נגד שוברים שתיקה נעצרו בחשד לאיומים וניסיון תקיפה

לפי החשד, השלושה המתינו לאנשי הארגון מחוץ להרצאה במכללת תל חי, איימו עליהם והשליכו ביצים על אחת המכוניות. הם שוחררו בתנאים מגבילים

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עו"ד איתמר בן גביר בדיון להארכת מעצר חשודים בתקיפת פעילי שוברים שתיקה, היום בקרית שמונה
נעה שפיגל
נעה שפיגל

שלושה מפגינים בני 20, 27 ו-28 נעצרו אתמול בעקבות האירועים האלימים בערב יום ראשון במפגש של ארגון שוברים שתיקה במכללת תל חי. השלושה הובאו היום (שלישי) לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בקריית שמונה ושוחררו בתנאים מגבילים - אחד מהם נשלח למעצר בית של יומיים, והשניים הנוספים הורחקו מקרית שמונה ל-48 שעות.

השלושה חשודים בהפרת סדר, איומים ונסיון תקיפה, לאחר שבסיום המפגש התגודדו בכביש היציאה מהמכללה, ומסרטון שהתקבל אתמול במשטרה נראה שהם חוסמים את הדרך, וכשהבחינו ברכב ובו ככל הנראה סטודנטיות המזוהות עם הארגון, השליכו לעברן ביצים, איימו עליהן והפרו את הסדר.

במשטרה הוסיפו כי טרם הוגשה תלונה, ומסרו: "משטרת ישראל רואה בחומרה רבה את האירוע תפעל באפס סובלנות כלפי כל גילוי אלימות ותפעיל את כל האמצעים העומדים לרשותה למיצוי הדין עם העבריינים העוברים על החוק".

המפגינים, שהתארגנו בימים האחרונים בקבוצות פייסבוק של תושבי קריית שמונה, תלו לפני המפגש שלטים בכניסה למכללה ובאולם ההרצאה, ועליהם כתבו: "כיבוש בתחת שלי", "קריית שמונה בעד חיילי צה"ל" ועוד, לצד דגלי ישראל. במהלך המפגש התפתח בין שניים מהנוכחים עימות שכלל אלימות פיזית ומילולית, שבסיומו הוצאו שניהם מהאולם.

עו"ד איתמר בן גביר, שמייצג את השלושה מסר: "המדובר במעצר הנובע מלחצים פוליטיים. במקום היו שוטרים שכלל לא עצרו המפגינים ולא מצאו סיבה מקצועית לעשות כך  ואילו רק אחרי הדיווח בכלי התקשורת החליטה המשטרה לפעול. מכל מקום ברשותנו צילומים המתעדים ערבים ופעילי שמאל שהשתוללו ותקפו ומשום מה הם לא עצורים. אין שום טעם להנהיג מדיניות של איפה ואיפה מה גם שאין שום עילה למעצר. יש לשחרר המפגינים ללא תנאי".

מהמכללה האקדמית תל חי נמסר: "כמוסד אקדמי הדוגל בחופש הביטוי והמחשבה, אנחנו שמחים ומעודדים את פעילותם של הסטודנטים שלנו מכל קצוות הקשת הפוליטית. המחאה נגד שוברים שתיקה לגיטימית, אך אנו מצרים על כך שקומץ מפגינים בחר לנקוט אלימות פיזית ומילולית".

במכתב ששלח היום לסטודנטים אמיר גולדשטיין, דקן הסטודנטים במכללת תל חי, כתב: "אנחנו פועלים לתמוך בסטודנטיות שהותקפו. לא היה קל לשמוע את החוויה שחוו, אך היה מעורר השראה לשמוע את המחויבות שלהן להיות חלק מבניית הדו-קיום והחברה המשותפת כאן בתל-חי ומחוצה לה. מתארגנות כבר מספר יוזמות יפות של סטודנטים, משמאל ומימין, לקייים כאן פעילות מחברת ומתקנת. מחר, יום רביעי, החליטה הנהלת המכללה לקיים הפסקת לימודים בשעות 14:00-16:00. בזמן הזה אנחנו מזמינים את הסטודנטים ואת חברי הסגל לשיח משותף".

ההרצאה של שוברים שתיקה, ביום ראשון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ