בית המשפט הרשיע את הנאשם בהפצת תמונות העירום של השדרנית שרון פרי

סאבר אבו עצא הורשע בפגיעה בפרטיות ובהטרדה מינית באמצעות פרסום והפצה. לפי כתב האישום, הוא הפיץ באינסטגרם תמונות עירום של השדרנית מהטלפון שלה. פרי: "מאושרת שהצדק יצא לאור"

אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלמוג בן זכרי

בית משפט השלום בבאר שבע הרשיע היום (חמישי) את סאבר אבו עצא, תושב שגב שלום בן 27 בהפצת תמונות עירום של שדרנית הספורט שרון פרי. הוא הורשע בעבירות של פגיעה בפרטיות והטרדה מינית באמצעות פרסום והפצה, פריצה לרכב, גניבה, חדירה לחומר מחשב כדי לבצע עבירה, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו והשמדת ראיה. ההכרעה ניתנה בהיעדרו, מאחר שהוא סירב להיכנס לאולם הדיונים בגלל נוכחותם של הצלמים מחוץ לאולם.

פרי מסרה לאחר הכרעת הדין: "אני מאושרת שהצדק יצא לאור. אחרי תקופה ארוכה של ציפייה, הצדק ניצח. אני מרגישה שכעת אני באמת יכולה לשים מאת הסיפור הזה מאחוריי".

החשוד (משמאל) בדיון בבית משפט השלום בבאר שבע, ב-2016צילום: אליהו הרשקוביץ

אבו עצא הכחיש את העבירות המיוחסות לו במהלך המשפט. כשנשאל אם פרסם את תמונותיה של פרי, אמר: "בחיים לא היה דבר כזה, אני אפילו בטלפונים לא יודע להתעסק, בטכנולוגיה, ואללה, לא יודע. אני חי עם הכבשים מילדות. אני בחיים לא התעסקתי בטלפונים החדשים האלה, אפילו לא הלכתי לבית ספר. כל מה שאמרו, לא יודע איך הלבישו לי את זה אני עד עכשיו לא מעכל איך הגעתי למעגל הזה".

אבו עצא העיד על עצמו כי אינו יודע קרוא וכתוב, למד בבית הספר רק עד כיתה ד' והוא אינו משתמש בפייסבוק או באינסטגרם. הוא הוסיף: "זה לא מקובל עליי, אצלנו זה בושה".

בחקירותיו, אבו עצא אמר כי היה באשקלון בזמן שבוצעו העבירות המיוחסות לו, ואף מנה את שמותיהם של שני אנשים שלכאורה היו איתו. ואולם, במהלך המשפט טען כי שיקר בחקירה וכלל לא היה באשקלון ועשה זאת כי רצה להגן על אחיו.

בחודש ספטמבר לפני שנתיים שהתה פרי בחוף ים באשקלון והשאירה ברכבה את תיקה האישי ובו ארנק וטלפון נייד. לפי כתב האישום, אבו עצא ניצל את העובדה שפרי לא היתה ליד מכוניתה, נכנס אליה ולקח את תיקה. סמוך לשעה שמונה בערב נכנס אל חשבון הפייסבוק שלה והחל להתכתב עם מכריה. כשעה לאחר מכן, נכנס אבו עצא לחשבון האינסטגרם של פרי והעלה תמונות עירום שלה מהמכשיר הנייד.

לפי כתב האישום, למחרת אתחל אבו עצא את הטלפון הנייד ומכר אותו לקטין מתל שבע. הוא נעצר לאחר מרדף, במהלכו פגע בניידות משטרה. בחקירתו השמיד אבו עצא את הטלפון הנייד שלו אחרי שחוקר השאיר אותו מונח על שולחן.

אבו עצא מכחיש כי הוא פרץ לרכב של פרי, גנב את תיקה והפיץ את תמונותיה. במשפט, טען אבו עצא כי ביום גניבת התיק הוא הלווה לאחיו ואליד את הרכב. לדברי אבו עצא, אחיו אמר שבכוונתו לנסוע לקריית גת ולים, והוא נשאר בביתו.

אבו עצא טען כי למחרת אחיו ושניים ממכריו הציעו לו לרכוש כבש ושני מכשירי טלפון, אייפון וסמסונג מהדגם שהיה לפרי. לדבריו, הוא רכש את הטלפונים ב-800 שקלים ומכר אותם באותו יום בתל-שבע ובשגב שלום. עם זאת, המשטרה מצאה הודעה מיום גניבת הטלפון שבה הציעה אשתו של אבו עצא לאחותה לרכוש מכשיר מהדגם שנגנב לפרי. אבו עצא אמר כי מדובר ב"צירוף מקרים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ