4 גברים חשודים כי דקרו מבקש מקלט שסירב לתת לאחד מהם כסף; מצבו אנוש

על פי החשד, אחד מהארבעה ביקש נדבה ממבקש המקלט ברחוב בנתניה. משסירב, החלו להתווכח ואז הגיעו שלושת הנוספים והכו אותו נמרצות. שניים מהחשודים נעצרו

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ארבעה ישראלים חשודים כי דקרו מבקש מקלט מאריתריאה בנתניה, לאחר שסירב לתת כסף לאחד מהם. מבקש המקלט מאושפז במצב אנוש בבית החולים לניאדו בעיר מאז התקרית ביום ראשון. החשוד שביקש את הכסף מהקורבן נעצר יום לאחר האירוע, ומעצרו הוארך עד יום שישי. מדובר בתושב העיר בן 29, שאושפז בעבר במחלקות לבריאות הנפש. אתמול נעצר נער נוסף החשוד במעורבות באירוע, וטרם ידועה זהותם של השניים הנוספים. בשלב זה לא נמצא מניע גזעני.

החשוד בן ה-29 אמר בדיון בעניינו כי תקף את מבקש המקלט בגלל שחש מאוים. "הוא הרים עליי בלוק, ואין סיבה לא לתקוף בן אדם שמאיים עליי", אמר. ואולם, מקור שמעורה בפרטים אמר כי בתיעוד מצלמות האבטחה נראה כי הקורבן לא הפעיל אלימות כלפי החשוד. נציג המשטרה, רב-סמל בכיר יניב הינדי, אמר בדיון כי "מדובר באירוע חמור. הוא נמצא בין חיים למוות, מצבו הידרדר". לדבריו, "התיק הזה הוא ניסיון לרצח". ואולם, העבירה המיוחסת לשני העצורים היא תקיפה על ידי שניים או יותר.

עורך הדין של החשוד מטעם הסניגוריה הציבורית, ליעד ידין, אמר בדיון שהתקיים ביום שלישי: "החשוד טוען: 'אכן הגעתי עם האנשים האלה לאותו מקום, אבל מכאן ועד להפוך את הגעת יחד לאירוע בצוותא - הדרך קצת רחוקה'. מה גם שהוא מתאר שיח תמים בינו לבין אותו אדם שמאושפז בבית החולים. ביקש ממנו נדבה, הוא לא הסכים, התפתח איזשהו ויכוח, הוויכוח גלש לפסים אלימים - אבל לא אלימים בהיקף ובמובן חמור, אלא במובן זה שהיו דחיפות. החשוד טוען שדווקא אותו מתלונן הוא זה שבחר להסלים את האירוע הזה, ואז התערבו אותם אחרים ללא ידיעתו, ללא בקשתו, וביצעו את הדקירה".

השופט ארז מלמד קבע כי ישנו חשד סביר נגד החשוד ואף אמר כי היה מקום למשטרה לדרוש הארכת מעצר ארוכה יותר: "אלמלא בקשת המשטרה להארכת מעצר עד יום  שישי הקרוב, היה מקום להורות על הארכת מעצרו של החשוד אף לתקופה ארוכה יותר, בשים לב לעוצמת החשד הסביר ופעולות החקירה". השופט הורה לפסיכיאטר המחוזי לבדוק את החשוד בדיקה ראשונית לצורך בחינת כשירותו למעצר, וזה קבע כי "הנ"ל מוכר למערכת הפסיכיאטרית ממספר אשפוזים. מהבדיקה רושם למצב פסיכוטי אך לא ניתן היה להגיע למסקנות סופיות. לצורך חוות דעת, הנ"ל זקוק לביצוע הערכה פסיכיאטרית מקיפה בתנאי אשפוז".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ