ההרוג ה-14 מתחילת השנה: פועל בן 59 נמחץ למוות באתר בנייה בתל אביב

העובד נלכד במרפסת בגובה שלוש קומות בבניין שמקימה "אלקטרה בנייה", שבאתריה נהרגו לפחות חמישה עובדים נוספים בשנים האחרונות. המשטרה פתחה בחקירה בליווי משרד העבודה

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לי ירון
לי ירון

פועל בן 59 נהרג היום בבוקר (שישי) באתר בנייה בתל אביב. זהו ההרוג ה-14 מתחילת השנה באתרי בנייה. הוא נלכד במרפסת בגובה שלוש קומות באתר של "אלקטרה בנייה" ונמחץ למוות.

פרמדיק מד"א רונן כהן סיפר שמותו של הפועל נקבע במקום. "כשהגענו למקום ראינו מנוף עם סל שבתוכו גבר בשנות החמישים לכוד במרפסת. העלו אותנו עם הציוד רפואי למעלה והגענו אליו, הוא היה מחוסר הכרה, ללא נשימה וללא דופק וסבל מפגיעה רב מערכתית", אמר.

באתרי אלקטרה בנייה נהרגו לפחות חמישה עובדים נוספים בשנים האחרונות. בספטמבר אשתקד נהרג עובד סיני באתר "פרויקט קסם" בראש העין לאר שנפל מהקומה החמישית, ובדצמבר נפצע עובד באורח קשה מאד לאחר שהתחשמל באתר "אסותא ווילג''' בתל אביב בביצוע החברה. לדברי הדס תגרי, מנהלת הקבוצה למאבק בתאונות בניין, "העובדה שחברות ששוב ושוב נהרגו ונפצעו עובדים באתרי חברת 'אלקטרה בנייה' והוצאו כנגדה צווי בטיחות, אולם לא ננקטו נגדה שום צעדים רגלטוריים, מאותת לחברות הקבלניות כי הן יכולות להמשיך ולהפקיר את חיי עובדיהן".

עורך הדין ישראל אסל, היועץ המשפטי של הפורום למניעת תאונות עבודה אמר: "במת הרמה היא כלי מסוכן מאוד ולצערנו אין זה המקרה הראשון שמתרחשת תאונה קטלנית שבהן מעורבת במת הרמה". תגרי הוסיפה כי "מספר ההרוגים מתחילת השנה גבוה ממספרם באותו המועד בשנה שעברה".

במארס האחרון פרסם משרד העבודה והרווחה את רשימת החברות אשר הוטלו עליהן המספר הגבוה ביותר של צווי הבטיחות בשנים 2016-2012. על פי רשימה אלקטרה בנייה היא אחת מעשרת החברות שהוטלו עליהן הכי הרבה צווים בגין ליקויי בטיחות חמורים.

מחברת אלקטרה בנייה נמסר כי "החברה מביעה את צערה על התאונה הטרגית שאירעה הבוקר. מאחר ונסיבות התאונה נבדקות ברגעים אלה על ידי הגורמים הרלוונטיים, אנו מנועים מלהתייחס מעבר לכך. עם זאת, נציין כי פעילותנו תמשיך להיעשות על פי תקני הבטיחות המחייבים, ונמשיך לפעול על מנת למנוע ככל שניתן מקרים מצערים כגון אלה".

ממשרד העבודה והרווחה נמסר כי המשטרה פתחה בחקירה והופסקו העבודות באתר הבנייה. "מפקח שיצא למקום חבר למשטרה והחל בבירור ראשוני של המקרה שבו מפעיל במת הרמה, נמחץ בין שתי מרפסות בבניין. החברה המבצעת הינה אלקטרה בנייה. הוטל צו הפסקת עבודה עד יום ראשון (כולל). המשך החקירה תיעשה על ידי משטרת ישראל בליווי מקצועי של מינהל הבטיחות".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ