המשטרה עצרה 21 מפגינים שמחו בחיפה נגד הירי ברצועת עזה

עשרות בני אדם השתתפו בהפגנה, שנערכה ללא אישור המשטרה באזור בילוי בעיר התחתית. עשרות שוטרים היו במקום. לדברי המארגנים, מספר פעילים הוזהרו לפני ההפגנה שלא להשתתף בה

נעה שפיגל
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ההפגנה בחיפה, היום
ההפגנה בחיפה, היום

21 מפגינים ערבים שמחו נגד הרג המפגינים והירי בעזה נעצרו הערב (שישי) בחיפה. עשרות בני אדם השתתפו בהפגנה באזור בילוי בעיר התחתית. מהמשטרה נמסר כי המפגינים חשודים בעבירות סדר ציבורי. מפגינים הניפו דגלי פלסטין. עשרות שוטרים היו במקום.

המארגנים, קבוצת פעילים צעירים, החליטו להפגין ללא אישור. הקריאה להפגנה הופצה ברשתות החברתיות, ומיקומה המדויק נמסר שעתיים לפני שהחלה. אחד הפעילים הוא מנכ"ל מרכז מוסאוא לזכויות האזרחים הערבים בישראל, ג'עפר פרח. לטענת המארגנים, כמה פעילים הוזהרו לפני ההפגנה לבל ישתתפו בה. אחד הפעילים נחקר בשבוע שעבר לאחר הפגנה דומה ונשלח למעצר בית בן שלושה ימים. 

שוטרים בהפגנה בחיפה, ביום שישיצילום: דוברות המשטרה

מהמשטרה נמסר כי היא "תמשיך ותאפשר לציבור, לממש את זכות המחאה וחופש הביטוי, בהתאם לסייגים והוראות החוק, אולם תמנע כל ניסיון להפר את הסדר הציבורי וסיכון שלום הציבור וביטחונו".

יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, הנמצא עם העצורים בתחנת המשטרה, אמר כי "כוחות המשטרה דיכאו את ההפגנה בברוטליות ללא שום הסבר. ממשלת נתניהו רוצה להשתיק כל קול מחאה והתנגדות שיוצאת מפה, להשתיק כל קול שמביך אותה ואת פעולותיה. אני מלא הערכה למפגינים הערב ולהקרבה העצומה של העצורים. שום אלימות משטרתית לא תצליח להשתיק אותנו".

להערכת צה"ל, אלף פלסטינים הפגינו היום ברצועת עזה. לפי משרד הבריאות ברצועה, 56 בני אדם פונו לבתי חולים, 25 מהם נפצעו מירי חי. מהצבא נמסר כי חלק מהמפגינים יידו אבנים והבעירו צמיגים. היום אישרה מועצת זכויות האדם של האו"ם להקים ועדת חקירה, על רקע האירועים ברצועה. לפי ההחלטה, הוועדה תחקור את מצב זכויות האדם בגדה, במזרח ירושלים ובעזה. בעימותים בגבול הרצועה השבוע, בהם השתתפו רבבות מפגינים, נהרגו 62 פלסטינים. מאז החלו ההפגנות בסוף מארס, נהרגו כ-120 פלסטינים. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ