מטע דובדבנים בכפר עציון וחציר של פלסטינים בדרום הר חברון הוצתו בלילה

השריפה במטע הוצתה בשעת לילה לאורך הגדר החיצונית של המטע, ולדברי התושבים הנזק נאמד בעשרות אלפי שקלים. אתמול ניזוקו מאות גפנים בכרם פלסטיני ליד חלחול

יותם ברגר
יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטע הדובדבנים, הבוקר
מטע הדובדבנים, הבוקרצילום: ירון רוזנטל

מטע דובדבנים הוצת הלילה (רביעי) בהתנחלות כפר עציון שבגוש עציון. השריפה פרצה בשעת לילה לאורך הגדר החיצונית של המטע. לפי שירותי הכבאות, במקום נמצאו שלושה צמיגים בוערים שהיו מקור האש. לדבריהם, בשריפה ניזוקו עצי דובדבנים וציוד בשווי עשרות אלפי שקלים. בשבוע הבא אמור היה להיפתח פסטיבל הדובדבנים השנתי במקום.

במועצה סיפרו כי בעבר נגנבו מהמטע הזה טונות רבות של דובדבנים. ראש המועצה שלמה נאמן אמר: "אנו עדים למתקפות מאורגנות חוזרות ונשנות על ידי פורעים ערבים בחקלאים יהודים. לא מדובר כאן בבני נוער משועממים, אלא בלא פחות מפגיעה חמורה בעם ישראל ובריבונות ישראל. לא ייתכן שחקלאי יהודי לא יוכל לעבד את אדמתו. הפורעים ממשיכים את ניסיונם המסורתי לנשל את אנשי גוש עציון מאדמתם, ואנו מכריזים בפה מלא שהם יימצאו אותנו כאן עומדים על ערכינו ועל אדמתנו לנצח". ירון רוזנטל, מנהל בית ספר השדה בכפר עציון, טען כי בשבועות האחרונים התרחשו במקום כמה ניסיונות הצתה שלא גרמו נזק משמעותי קודם להצתה הנוכחית. לדבריו כעת ניזוקו עשרות עצים.

בתוך כך, אלמונים שרפו הלילה חציר באזור חרבאת דיראת שבדרום הר חברון, בדרום הגדה המערבית. על קיר סמוך רוססו הכתובות "די לטרור החקלאי" ו"נגיע לכל מקום". לפי ארגון "תג מאיר" העוקב אחר פשעי השנאה בגדה ובישראל, ההצתה התרחשה בשטח C, המצוי בשליטה ביטחונית ישראל. המשטרה חוקרת את נסיבות האירוע.

אתמול ניזוקו מאות גפנים בכרם פלסטיני סמוך לחלחול. באותו האזור, סביבת חברון, ניזוק כרם גם לפני שבועיים ובמקום רוססה כתובת בעברית. באפריל ניזוק כרם גדול של מתנחל מתומר שבבקעת הירדן. בכל המעשים האלה טרם נעצרו חשודים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ