נהג אוטובוס מכפר קאסם התלונן כי שלושה צעירים יהודים ריססו אותו בגז פלפל

הנהג, שעובד בקו מפתח תקווה לכפר קאסם, טען כי השלושה תקפו אותו לאחר שסירב לאפשר להם לעלות עם אופניים חשמליים לאוטובוס עמוס. המשטרה: "רואים את האירוע בחומרה רבה"

ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"אין לכך שום הסבר חוץ מבריונות וגזענות". בדיר, אתמול
ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

נהג אוטובוס מכפר קאסם התלונן אתמול (שלישי) כי הותקף על ידי שלושה צעירים יהודים מאחר שלא אפשר להם להעלות אופניים חשמליים לאוטובוס. הנהג, אדהם בדיר, בן 38 שעובד בקו 5 מפתח תקווה לכפר קאסם בחברת "אפיקים" זה שנתיים, טען כי השלושה קיללו אותו ואחד מהם ריסס אותו בגז פלפל. הוא הגיש תלונה בתחנת המשטרה בפתח תקווה והנושא מצוי בחקירה.

בדיר סיפר כי פתח את הדלת האחורית לנוסעים מאחר שהאוטובוס היה עמוס. "שלושה צעירים שנראו כמו מתנחלים, עם אופניים חשמליים, ביקשו לעלות לאוטובוס. אמרתי להם שאי אפשר משום שהאוטובוס מלא והם צריכים לקפל את האופניים, והם יכולים לעלות לאוטובוס אחר באותו קו שמגיע בעוד עשר דקות", אמר. "ואז אחד מהם קילל את אימא שלי. פתחתי את הדלת וירדתי אליו, והוא שלף בקבוק של גז פלפל וריסס לי בפנים והמשיכו לקלל אותי ולתקוף אותי עם הגז".

לדברי הנהג, הוא הותקף בסמוך לדלת הקדמית של האוטובוס והעימות נכנס לתוכו, לאזור תא הנהג. אף שהאוטובוס היה מלא, הוא אמר כי רק אזרח ערבי אחר ניסה לסייע לו. הוא המשיך בנסיעה עד לתחנה האחרונה בכפר קאסם, ואז דיווח על התקרית לממונים עליו, פונה באמבולנס לבדיקה בבית חולים ועם שחרורו הגיש תלונה במשטרה. "אני עובד על הקו הזה שנתיים ואף פעם לא נתקלתי באירוע כזה", אמר. "אני מקווה שהמשטרה תגיע לאותם צעירים ותעמיד אותם לדין, כי אין להתנהגותם שום הסבר חוץ מבריונות וגזענות".

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל רואה אירוע זה בחומרה רבה. בוצעו מספר פעולות חקירה משמעותיות במטרה להגיע לחקר האמת. מטבע הדברים לא נוכל לפרט אודות חקירות מתנהלות".

עו"ד נדאל עותמאן, מנהל המטה למאבק בגזענות, אמר: "זה לא המקרה הראשון של פגיעה בנהגים ערבים בתחבורה הציבורית על רקע גזעני. אנו דורשים מהמשטרה שתפעל באופן מוגבר לאתר את התוקפים של אדהם וכן מחברות המעסיקים נהגים לפעול להבטיח את שלום הנהגים".

גם המרכז לנפגעי גזענות גם פרסם הודעת גינוי, ונציגיו מסרו: "מצפים מהמשטרה לפעול למצוא את הפוגעים ומחברת 'אפיקים' לוודא טיפול הולם בנהג. המידע שבידינו מצביע על כך שנהגי אוטובוס ערבים סובלים מאלימות באופן שוטף. אנו קוראים לחברות האוטובוסים להתקין מצלמות באוטובוסים, ולמשטרה לגלות ערנות ולטפל בזריזות בנושא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ