בעקבות עדויות חדשות: נפתח התיק נגד המורה שהורשע במעשים מגונים בתלמידות

משטרת מרחב ירקון פתחה מחדש את התיק נגד שאול שמאי, שנדון שלשום לשבע שנות מאסר בעקבות שורת עבירות מין בתלמידות כיתה ב'. העדויות הוצפו בעקבות דיונים בבית הספר על גזר הדין

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שמאי בבית המשפט בתל אביב, אתמול
שמאי בבית המשפט בתל אביב, אתמולצילום: תומר אפלבאום
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

משטרת מרחב ירקון פתחה היום (רביעי) בחקירה נוספת נגד המורה שאול שמאי, שביצע עבירות מין בתלמידותיו בכיתה ב' בבית ספר בתל אביב החקירה החדשה עוסקת בתלונה שהוגשה למשטרה בעקבות שיחות שעסקו בגזר הדין עם תלמידי בית הספר. התלמידים העלו טענות חדשות לגבי חשדות לעבירות מין נוספות שביצע שמאי, שלא נחקרו עד היום.

גזר הדין ניתן בגין שלושה כתבי אישום שונים שהוגשו נגד שמאי, בהם הודה בהסדר טיעון. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט לגזור עליו עונש שנע בין עשר ל-18 שנות מאסר, וההגנה ביקשה להסתפק בחמש. השופט צבי גורפינקל כתב בגזר הדין: "אין להכביר במלים על חומרת המעשים שביצע הנאשם. הנאשם ניצל את מעמדו כמורה ומחנך, ואת יחסי האמון שיצר עם תלמידותיו והוריהן כדי לבצע את המעשים המיניים לסיפוק תאוותיו. הוא ניצל את פער הכוחות והגילים, את מעמדו אל מול חולשתם של הקטינות".

מעשיו של שמאי, בן 49 מראשון לציון, נחשפו בקיץ שעבר לאחר שתלמידותיו סיפרו להוריהן כי נישק אותן. על פי מידע שהגיע למשטרה, מורות בבית הספר בו הועסק שמאי הבחינו בעבר בהתנהגות חריגה שלו ואף הודיעו על כך להנהלת בית הספר. בחקירה התברר כי מנהלת בית הספר, רכזת החטיבה הצעירה ותלמידה נוספת, העירו כמה פעמים לשמאי על קרבתו הפיזית החריגה לתלמידות ודרשו ממנו לא לשהות עמן בהפסקה ולחדול ממגע פיזי עמן. בעימות בין שמאי למנהלת טען כי אישרה לו לחבק את התלמידות, אך היא הכחישה זאת.

כתב האישום, שהוגש נגד שמאי ביוני אשתקד, ייחס לו ביצוע מעשים מגונים בארבע ילדות מכיתה ב', בנות 8-7 בבית ספר בתל אביב. כשניגשו אליו כדי לקבל עזרה בשיעורים בכיתה, מול שאר התלמידים, הוא נהג להושיב את התלמידות על ברכיו, הכניס ידיו מתחת לבגדיהן ונגע בחזן ובאיבר מינן, לעתים חרף התנגדותן הפיזית והמילולית. בגין העבירות כלפי תלמידות כיתה ב' נגזרו על שמאי חמש שנות מאסר וחצי. בגין פגיעה בבת ה-13 בשיעור פרטי נגזרו עליו שלוש שנות מאסר. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ