רויטל חובל
רויטל חובל

הפרקליטות חתמה היום (חמישי) על הסדר טיעון עם מנהלת אחד מבתי הבושת הגדולים בישראל, נוי חדד, שבו סוכם כי תרצה שנתיים מאסר. כחלק מההסדר חדד הודתה והורשעה בסרסרות למעשה זנות, החזקה וניהול עסקי זנות, וכן עבירות מס, הלבנת הון ושיבוש הליכי משפט. מההסדר נמחקה עבירה נוספת בה הואשמה חדד, הבאת אדם לידי זנות.

העונש נחשב קל, ובפרקליטות הסבירו כי הוא נקבע בשל "מצבה הרפואי המורכב, הודאתה, נטילת האחריות והיעדר עבר פלילי", וכן עונשים שנקבעו במקרים דומים. העונש המקסימלי שנקבע בחוק על עבירות של סרסרות למעשה זנות ועל החזקת מקום לשם זנות הוא חמש שנות מאסר. 

הסדר הטיעון הושג בתום הליך גישור שניהל שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב בני שגיא. לפי ההסדר, חדד הודתה בניהול שני בתי בושת בתל אביב, ברחוב יצחק שדה 36, שהיה מהגדולים בישראל, וזה שהחליף אותו לאחר שנסגר, ברחוב טברסקי 4. כחלק מההסדר היא הפלילה את שותפתה לעסק, שרית אגרנובה, שמשפטה ממשיך להתנהל.

שני בתי הבושת הופעלו שבעה ימים בשבוע. בכל משמרת עבדו בין שלוש לתשע נשים בזנות, כל אחת סיפקה שירותי מין לשניים עד 25 לקוחות בכל משמרת וגבתה 250 שקל עבור 30 דקות. מחצית מהכסף הועברה לחדד ואגרנובה. כדי להסוות את הפעילות הלא חוקית, חתמו השתיים על חוזה שכירות פיקטיבי עם איש קש, בעל מוגבלות נפשית, ושילמו לו כ-500 שקלים בחודש. הן דאגו שיגיע למקום אחת לחודש והורו לו כי במקרה של פשיטת משטרה, יצהיר כי הוא בעל המקום. בתמורה קיבל איש הקש שירותי מין בחינם. בגין מעשים אלה הודתה והורשעה חדד בעבירה של שיבוש הליכי משפט. לפני כחודשיים הודיעה הפרקליטות על הפסקת ההליכים נגד איש הקש, בשל חוות דעת שקבעה כי הוא לוקה בשכלו.

הבניין שבו פעל בית הבושת ביצחק שדה, ב-2016צילום: עופר וקנין

את בתי הבושת פרסמו חדד ואגרנובה באתרי אינטרנט וכן הפיצו כרטיסי ביקור שהונחו על רכבים. ההכנסות מפעילות בית הבושת ביצחק שדה בשלוש השנים שבהן פעל, בין 2016-2013, נאמדות בעשרה מיליון שקלים. בית בושת זה נסגר בהוראת בית המשפט בספטמבר 2016. ההכנסות מפעילות בית הבושת ברחוב טברסקי 4, שפעל כשנתיים וחצי, נאמדות בעשרה מיליון שקלים נוספים. בגין מעשים אלה הורשעה חדד בעבירות מס והלבנת הון.

על פי ההסדר, בנוסף למאסר תשלם חדד קנס בסך 50 אלף שקלים. כספים שנתפסו בחשבונה כמו גם נכסים שבבעלותה בשווי 850 אלף שקלים יחולטו, ובנוסף יחולט גם הנכס ביצחק שדה, שאותו רכשה ב-2011 תמורת 618 אלף שקל. את הנכס בטברסקי רכש בן זוגה של אגרנובה, שנאשם גם הוא בתיק.

עם מעצרה בשנה שעברה, נתפסו בחשבון הבנק של חדד 21 אלף שקל, כ-15 אלף שקל נוספים נתפסו במזומן, נמצא בבעלותה רכב מסוג ג'יפ חדש וכן שני נכסים ברמת גן ובחולון. כעבור כמה חודשים שוחררה חדד למעצר בית עם איזוק אלקטרוני. עם החתימה על ההסדר, בוטל מעצר הבית. לפי ההסדר, חדד צפויה להיכנס לכלא רק בעוד שישה חודשים. סנגורה הצהיר בדיון שהתקיים היום כי בכוונתו לפנות לנשיא המדינה ולבקש לחון אותה.

הפרקליטות הגיעה להסדר טיעון גם עם נאשמים אחרים בתיק, בהם אמה של חדד, חלי סלע. סלע הועמדה לדין על כך שסייעה לבתה בהלבנת הון בכך שנתנה לה להשתמש בחשבון הבנק שלה, ואף לקחה משכנתה עבורה לצורך רכישת דירה ברמת גן. את המשכנתא החזירה האם, עובדת בנק בעברה, מהכנסות בית הבושת שחדד העבירה לה במזומן. כחלק מההסדר נמחק האישום נגד סלע בגין הלבנת הון והיא הודתה בעבירה פחותה יותר של "מתן אמצעים לביצוע פשע". עם זאת, נקבע כי סלע לא תורשע בעבירה זו והפרקליטות תסתפק בהתחייבות שלה שלא לעבור עבירה מהעבירות שבהן הודתה במשך שנה.

הפרקליטות חתמה על הסדר טיעון גם עם מנהלת המקום מטעם חדד ואגרנובה, חנה אמג'ר, שהודתה בעבירות סרסרות והחזקת מקום לשם זנות. אמג'ר תשלם קנס בסך 3,500 שקלים ו-40 אלף שקלים מתוך למעלה מ-200 אלף שנתפסו ברשותה יחולטו. שתי נשים נוספות שעבדו במקום, גילי טרייסון ונטלי בן לולו, הורשעו אף הן בסרסרות לזנות וסיוע להחזקת מקום לזנות, וגזר דינן הסתכם בקנס בסך 3,500 שקלים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ