המשטרה זימנה לחקירה פעיל ימין בעקבות תליית תמונה של מחבל עם חבל תלייה

צבי סוכות, מנכ"ל "עוצמה יהודית" שנכח עם פעילי המפלגה ביפו כשתלו את השלט, נקרא לחקירה מבלי שנמסר לו סעיף החשד. לאחר פניית "הארץ", הודיעה המשטרה על ביטול הזימון

יותם ברגר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
תמונת הבובה שנתלתה הלילה ביפו
תמונת הבובה שנתלתה הלילה ביפו
יותם ברגר
יהושע (ג'וש) בריינר

המשטרה זימנה היום (חמישי) לחקירה את צבי סוכות, מנכ"ל מפלגת הימין הקיצוני "עוצמה יהודית", אך חזרה בה תוך שעות. אתמול תלו פעילי המפלגה שלט ביפו שבו נראה המחבל שרצח בפברואר האחרון את איתמר בן גל כשלידו חבל תלייה. לאחר פניית "הארץ", הודיעה המשטרה על ביטול החקירה, אך סוכות אמר שטרם התבשר על כך בעצמו.

בשלט, שנתלה בשעות הלילה במגדל השעון ביפו, נראים פניו של המחבל עבד אל-חכים עאצי על דמות בלבוש תחתון, המפלגה פרסמה הודעה לעיתונות שבה הדגישה כי פעיליה הם שעומדים מאחורי המעשה. שעות לאחר מכן, יצר קצין משטרה קשר עם סוכות, וזימן אותו לחקירה במטה מחוז תל אביב, הסמוך לכיכר השעון. בשיחה לא נמסר לו מה סעיף החשד הרלוונטי. מהמשטרה נמסר לאחר הודעת הביטול: "משהובהר שנדרשת בחינה נוספת של המקרה על ידי הגורמים הרלוונטים, בוטל הזימון לעת הזו והנושא ייבחן".

סוכות, ב-2015
סוכות, ב-2015צילום: מוטי מילרוד
ציוץ של סוכות לאחר שזומן לחקירה

סוכות אישר בשיחה עם "הארץ" כי היה במקום בעת תליית השלט, ואמר: "יש תחושה שמופעלת פה משטרת מחשבות. יצירת אומנות, גם אם מכעיס גורמים מסוימים, לא צריכה להגיע בשום אופן לחדרי החקירות, בעיקר על רקע סגירת התיק של הסטודנטית בבצלאל שאיירה את ראש הממשלה עם חבל תליה, מחוסר אשמה". גם עורך דינו ופעיל המפלגה איתמר בן גביר הביע מחאה בפני המשטרה על הזימון לחקירה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ