לאחר עימותים, שוטר תועד סוטר לעצור ברהט שהוחזק על ידי שוטרים אחרים

המעצר התבצע לאחר עימותים בין המשטרה לתושבי רהט, שתקפו שוטרים באלות ובאבנים לאחר שאלו ניסו לתת דו"ח לאדם שנהג עם רישיון לא בתוקף. בסרטון נראה השוטר, בלבוש אזרחי ובכובע משטרה, סוטר לעצור

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

שוטר תועד כשהוא סוטר לאדם עצור ברהט, בזמן ששוטרים אחרים מחזיקים אותו. התקרית התרחשה אתמול (שישי), לאחר ששוטרים ניסו לרשום דו"ח לאדם נוסף שנהג עם רישיון פג תוקף. לפי המשטרה, הוא ניסה לברוח מהם ובהמשך תקף אותם יחד עם תושבים נוספים באלות ובאבנים. בעימותים נפצעו שני שוטרים, ושני תושבי רהט נעצרו. לדברי המשטרה, העצור שהוכה התנגד למעצר. בנוסף נמסר שאחד השוטרים נפגע כתוצאה ממכת אלה שספג בגבו מהמתפרעים. טרם נמסר מה מצבו. מבית החולים סורוקה נמסר הבוקר כי שוחררו שני השוטרים שפונו במצב קל, וכי אף אחד מהם לא סבל משברים.

בסרטון, שצולם ככל הנראה לאחר העימותים, נראים כמה שוטרים מובילים עצור, כאשר שוטר אחר - בלבוש אזרחי וכובע משטרה - סוטר לו בחוזקה. בסרטון ארוך יותר שהתפרסם הבוקר, נראה השוטר נופל לקרקע לפני שסוטר לעצור.

תיעוד הסטירה

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הגיב לסרטון וכתב בתגובה לציוץ כתב "הארץ": "הסרטון מעורר שאלות נוקבות כלפי התנהגות השוטר. יש לברר את התנהגותו גם בהיבט המשמעתי. ניתן פשוט לפנות כעיתונאי ולהציג את זה מבלי לעוות דברים שאמרתי ולהמציא תיזות שאין להן קשר לעמדותי. אני בעל האינטרס הכי גדול ששוטר אלים לא יישאר במשטרה".

בסרטון שצולם על ידי אחד השוטרים נראה אחד מהאנשים במכונית מקלל את השוטרים ואומר להם "משפחת אלעוברה אומרת לך - לך תזדיין". משפחת אלעוברה היא משפחה גדולה בעיר רהט. התושבים בעיר מתכננים לקיים היום בשעה 17:00 הפגנה מול תחנת המשטרה במחאה על התקרית.

בהתייחס לעימותים בין השוטרים לתושבי רהט, המשטרה מסרה כי היא "רואה בחומרה רבה תקיפת השוטרים בבואם לבצע את עבודתם למען ביטחון הציבור, ואכיפת החוק תימשך ככל שתדרש ולמען האזרח הנורמטיבי ושומר החוק". המשטרה תגברה את כוחותיה ברהט בעקבות העימותים. 

הסרטון שצילמו השוטרים

אמש שודר בחברת החדשות ראיון עם השר ארדן, שבו הוא אמר כי הוא "דוחה את הקביעה שיש אלימות במשטרה". לדבריו, "המשטרה היא הגוף היחיד שמוסמך להפעיל כוח לפי חוק, כדי לפזר הפגנה בלתי חוקית ולהגן על שלום האזרחים ולפנות צירים חיוניים. זו לא אלימות עד שמח"ש קבעה שמישהו נהג באלימות ואותו צריך להעמיד לדין".

ביום שישי בשבוע שעבר התקיימה הפגנה בחיפה, שבמהלכה נעצרו 21 בני אדם. אחד העצורים היה פעיל זכויות האדם ג'עפר פרח, שאמר כי שוטר שבר את רגלו במעצר. המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) חקרה השבוע באזהרה שוטר בחשד שתקף את פרח במעצר. 

עטא אבו מדעים, חבר עיריית רהט ויו"ר הועדה למניעת אלימות בעיר, מסר כי הוא "חרד על תקריות האלימות הן בעיר ובחברה הבדואית וקורא למשטרה לטפל בזה, אך בלי להפעיל כוח בעת מעצרים או בפיזור התקהלות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ