מפקד תחנת משטרה וקצין נוסף זוכו מאישום של תקיפת פלסטיני אזוק בהר הבית

לפי כתב האישום, אחד הקצינים הפשיל את הגלביה מגופו של הפלסטיני ובעט בו. בית משפט השלום בירושלים קיבל את טענת השוטרים שמעשיהם בוצעו כדי להתמודד עם התנגדות למעצר

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

בית המשפט השלום בירושלים זיכה (היום) שני קציני משטרה מאישום שהגישה נגדם המחלקה לחקירות שוטרים בגין תקיפת פלסטיני בהר הבית. השופטת קיבלה את טענות השוטרים כי מעשיהם בוצעו במסגרת מאמציהם להתמודד עם התנגדות הפלסטיני למעצר.

לפי כתב האישום, סגן ניצב ארז תבור, מפקד תחנת לב הבירה, וטל בן קיקי, קצין במרחב דוד, תקפו את אחסאן ג'ראר, פלסטיני צעיר שהשתתף בהפגנה אלימה בהר הבית נגד כניסת יהודים למתחם. באישום נכתב שהם ביצעו מעצר אלים של ג'ראר, ובין היתר אחד מהם הפשיל את הגלביה מעל גופו של ג'ראר ובעט בפלג גופו התחתון. האישום התבסס על תיעוד ממצלמות המשטרה המוצבות במקום. 

השופטת ג'ויה סקפה-שפירא החליטה לזכות את השניים, ולקבל את הטענה שהאלימות מצדם הופעלה כדי לאזוק את ג'ראר ולהתמודד עם התנגדותו למעצר. בין היתר, ייחסה השופטת חשיבות לכך שמח"ש לא זימנה את ג'ראר להעיד.

בנוגע לסגן ניצב תבור כתבה השופטת: "אין מדובר במעשים שנועדו אך לשם התעללות או פגיעה בג'ראר. אין מדובר במעשה נקמה או פורקן של כעס או תסכול". בנוגע לבן קיקי קיבלה השופטת את טענתו להגנה, כיוון שבמקרים דומים נהגו המשטרה ומח"ש  שלא להעמיד את השוטרים לדין פלילי. "ישנה הצטברות של טענות שהתקבלו בנוגע לאכיפה בררנית הן ביחס לנפגע העבירה עצמו, שהתיק בעיינו נסגר ללא הסבר, והן ביחס למקרים אחרים בהם ביצעו שוטרים עבירות דומות והועמדו לדין משמתי בלבד", כתבה. "הצטברות זו מעצימה את תחושת חוסר הצדק שבניהול הליך פלילי נגד הנאשם ומקימה לו הגנה מן הצדק".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ