שרה נתניהו הודיעה ליועמ"ש: מוכנה להחזיר כסף כדי לסגור את תיק המעונות

פרקליטיה של רעיית רה"מ אמרו כי תסכים להחזיר חלק מהסכום שהיא חשודה בקבלתו במרמה. המחלוקת העיקרית בין הצדדים, שאינם מעוניינים במשפט, נוגעת לקבלת האחריות ולגובה הסכום

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרה נתניהו, בשנה שעברה
שרה נתניהו, בשנה שעברהצילום: תומר אפלבאום

פרקליטיה של שרה נתניהו הודיעו הערב (שלישי) ליועץ המשפטי לממשלה כי היא מוכנה להחזיר חלק מהכסף שהיא חשודה כי קיבלה במרמה, בתמורה לסגירת התיק נגדה. באי כוחה של רעיית ראש הממשלה הודיעו כי הם מסכימים למתווה של מנדלבליט, ולפיו לאחר החזרת הכסף ידונו בתנאי ההסדר שיביא לסיום התיק. המחלוקת העיקרית כעת נוגעת לנטילת האחריות מצד נתניהו ולגובה הסכום שתחזיר.

נתניהו חשודה שהזמינה ארוחות בהיקף של 359 אלף שקל ממסעדות ושפים למעון ראש הממשלה, תוך יצירת מצג שווא כי אין מבשלת במעון. גם נתניהו וגם היועץ אביחי מנדלבליט מעוניינים לסגור את התיק ללא משפט, אך בין הצדדים קיימים פערים. לצורך חתימה על הסדר מותנה, נתניהו תידרש להודות באשמה ולהתחייב כי לא תחזור על העבירות בעתיד, לצד החזרת ההכסף.

היועמ"ש אביחי מנדלבליט, השנהצילום: תומר אפלבאום

בשבוע שעבר דווח ב"הארץ" כי המגעים בין נתניהו ליועץ התחדשו לאחרונה, לאחר שבחודש שעבר הגיעו למבוי סתום. מנדלבליט הקציב למגעים כמה ימים, שאם בסיומם לא תושג הסכמה ההערכה היא שיגיש נגדה כתב אישום. לפי הדיווחים, נתניהו סירבה לשלם את הסכום הדרוש.

מנדלבליט הודיע בספטמבר האחרון על כוונתו להגיש כתב אישום נגד נתניהו על קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, בכפוף לשימוע בעל פה שנערך בינואר האחרון. כעבור חודש נערך שימוע גם בכתב. בתחילת החודש נפגש עם עורכי דינה, שביקשו ממנו לבדוק מחדש את הסכומים המיוחסים לה, וטענו כי הם נמוכים יותר בפועל.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ