עשרות מבקשי מקלט השתתפו בקטטה בין תומכי המשטר באריתריאה למתנגדיו בתל אביב

קטטות פרצו בתל אביב ובקרית מלאכי ביממה אחרונה על רקע יום העצמאות של המדינה שצוין השבוע. 11 בני אדם נעצרו בתל אביב וכמה בקרית מלאכי. כמה מהמשתתפים נפצעו קל ובינוני

יהושע (ג'וש) בריינר
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהושע (ג'וש) בריינר
אלמוג בן זכרי

קטטות המוניות אירעו ביממה האחרונה בין מבקשי מקלט אריתראים בדרום תל אביב ובקרית מלאכי. בתל אביב נעצרו 11 בני אדם שהיו מעורבים בקטטות וכמה נפצעו באורח קל, בקרית מלאכי נעצרו שני בני אדם ואדם נוסף נפצע באורח בינוני.

תיעוד מאחת הקטטות בדרום תל אביב:

הקטטות היו בין תומכי המשטר באריתריאה לבין מתנגדיו, על רקע ציון יום העצמאות של אריתריאה שנערך השבוע. הקטטה בתל אביב אירעה בסביבות השעה 1:00 בלילה בשכונת נווה שאנן, כאשר עשרות בני אדם השליכו חפצים ואבנים אלה על אלה והכו זה את זה עד לפציעת כמה מהם. כוחות משטרה הגיעו למקום ועצרו כמה מהמשתתפים, אשר יובאו בהמשך היום להארכת מעצר בבית המשפט. אחד השוטרים נפצע באורח קל במהלך ניסיון מעצר ופונה לקבלת טיפול רפואי.

הקטטה בקרית מלאכי אירעה אתמול בערב ברחוב סן דייגו, ובה השתתפו כעשרה אריתראים. כוחות משטרה הגיעו למקום, עצרו כמה בני אדם ופיזרו את הנוכחים.

הבוקר האריך בית משפט השלום באשקלון את מעצרו של וולדאי טקיה, מבקש מקלט אריתראי בחשד שתקף אזרח אריתריאה אחר בכלי מתכת. אף שהתקרית התרחשה על פי המשטרה על רקע הבחירות  באריתראיה, נתון זה לא הוצג בבית המשפט. לדברי נציג המשטרה בדיון, רס"מ שמעון ברץ, טקיה טען כי עשה זו מהגנה עצמית וכי "היה צריך להשתמש בטיזר כדי לעצור אותו" לאחר שניסה לברוח מכוחות המשטרה.

בסוף השבוע הפגינו בדרום תל אביב עשרות בני אדם בעד גירוש מבקשי המקלט מישראל. המפגינים מחו על מדיניות הממשלה ועל התנהלות הרשויות בנוגע למבקשי המקלט. במהלך ההפגנה נעצרה שפי פז, אחת ממובילות הקמפיין בעד הגירוש, בחשד ל"הפרעה לסדר הציבורי".

בחודש שעבר הצהיר שר הפנים אריה דרעי כי ישראל מקיימת מגעים עם נציבות הפליטים של האו"ם, במטרה להגיע להסכם חדש שיסדיר את מעמדם של מבקשי המקלט האפריקאים החיים בישראל. שבוע קודם לכן דווח בחדשות עשר על המשא ומתן המתחדש, שבמסגרתו - כך על פי הפרסום - ישראל מבקשת להפחית את מספר מבקשי המקלט שיישארו בארץ ויקבלו מעמד ארעי, ובהתאם להגדיל את מספר מבקשי המקלט שיעזבו למדינות מערביות. שינוי נוסף שישראל מבקשת להכניס להסכם הוא צמצום משך הזמן שייקח להוציא את מבקשי המקלט מהארץ.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ