המשטרה תחקור חשד שסוהרות הועברו לאגף ביטחוני לבקשת אסיר פלסטיני, שתקף אותן מינית

היחידה לחקירת סוהרים בלהב 433 תבדוק תלונה של שלוש סוהרות בכלא גלבוע, שאמרו כי האסיר, השפוט למאסר עולם, הטריד אותן. לטענתן, ההעברה בוצעה לדרישת קצין מודיעין בכלא

יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כלא גלבוע, ב-2006
יהושע (ג'וש) בריינר

היחידה לחקירות סוהרים במשטרה תחקור חשד שסוהרים בכלא גלבוע העבירו שלוש סוהרות לאגף ביטחוני, לבקשת אסיר פלסטיני. על פי החשד, האסיר מוחמד עטאללה, השפוט למאסר עולם, פגע בהן מינית.

על פי דיווח בערוץ 20, אחת הסוהרות אמרה כי עטאללה אחז בישבנה. לאחר מכן התלוננו שתי סוהרות נוספות, שלדבריהן ההעברה בוצעה לדרישת קצין מודיעין בדרגת רב-כלאי (מקבילה לרב-פקד במשטרה, י"ב) המשרת בכלא. הדרישה הגיעה לכאורה במסגרת הסדר בין הקצין לעטאללה, איש פת"ח, הנחשב לאחד האסירים הבכירים בכלא. הוא הורשע שרצח ב-2003 פלסטינית ברמאללה, שנחשדה בשיתוף פעולה עם ישראל.

הדיווח בערוץ 20

"האסיר הביטחוני ראה אותי ואמר לי בואי תעבדי באגף שלי, עניתי לו – 'ממש לא'", צוטטה אחת הסוהרות לערוץ 20, "יום אחד מפקד המשמרת שלי אמר לי שקצין המודיעין דרש שאעבור לעבוד באגף של האסיר, אמרתי שאני לא רוצה. המפקד ענה 'דרשו אותך שם'. בהתחלה סירבתי להיכנס, זה אסיר שעושים לו הרבה כבוד בכלא, כולם משום מה דופקים לו חשבון". המשטרה חוקרת גם את הטענות נגד עטאללה, והוא הועבר לכלא הדרים. 

אתמול העביר קצין בודק שמונה בשירות בתי הסוהר ממצאים ראשוניים הנוגעים למקרה ליחידה הארצית לחקירות סוהרים, המסופחת ללהב 433. נציבת שירות בתי הסוהר עפרה קלינגר קיבלה את ממצאי הבדיקה, שמקורות בשב"ס כינו "חמורים, המחייבים חקירת משטרה". ועדת הפנים של הכנסת צפויה לדון במקרה, וזימנה לדיון את קלינגר.

אסירים פלסטינים בכלא גלבוע, ב-2006צילום: איציק בן מלכי

משב"ס נמסר: "לאור ממצאים ראשוניים של הבדיקה, הורתה נציבת שירות בתי הסוהר להעביר את הממצאים ליחידה הארצית לחקירות סוהרים על מנת לבחון פתיחה בחקירה פלילית בנושא. כמו כן הורתה הנציבה מיידית להדק את הטיפול והתמיכה בסוהרות שיש חשש שנפגעו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ