הסייעת מהגן בפתח תקוה תואשם בהריגה ובתקיפת תינוקות נוספים

במשטרה מצאו סרטוני אבטחה המתעדים למעלה מ-10 מקרים בהם נראית החשודה מפעילה כוח על פעוטות בגן

לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לי ירון

הסייעת מהגן בפתח תקוה תואשם בהריגה ובתקיפת תינוקות נוספים. מחר (שני) יוגש נגדה כתב אישום, לאחר שבמשטרה מצאו סרטוני אבטחה המתעדים למעלה מעשרה מקרים בהם היא נראתה לצד סייעת הנוספת מפעילה כוח על הפעוטות בגן.

יסמין וינטה

המקרה בגינו תואשם הסייעת, תושבת ארעית בת 23 מאוקראינה, אירע באמצע החודש שעבר. על גופה של הפעוטה, יסמין וינטה בת שנה וחודשיים, לא נמצאו סימני אלימות, ולכן בתחילה העריכו גורמי רפואה שמתה מוות טבעי. ואולם, בצו חיפוש שהוצא לגן אותרה מצלמת אבטחה שצוות הגן חשב שלא עבדה, ובה נמצא תיעוד המקרה. מעצרה של הסייעת הוארך ביום רביעי האחרון בחמישה ימים.

בסרטון ממצלמת האבטחה נראית הסייעת מרימה את הפעוטה ביד אחת לעבר מזרן המונח על הרצפה ומשליכה אותה בחוזקה לעברו, כשפניה נחבטות בו. הסייעת סחבה תינוק נוסף והשכיבה אותו לצד התינוקת. לאחר מכן, היא כיסתה את כל גופם בשמיכה ונשכבה עליהם. כשהתינוקת החלה לזוז, הפכה אותה הסייעת, כיסתה אותה ונשכבה עליה בחוזקה עד שהפסיקה לנוע.

שר העבודה והרווחה חיים כץ הודיע כי הוא בוחן הצבת מצלמות אבטחה בכל המסגרות הטיפוליות לגיל הרך. בהודעת המשרד צוין שבשנים האחרונות נפתחו מאות תיקים בגין אלימות מצד אנשי צוות כלפי קטינים בגני ילדים ובמעונות יום, ו–90% מהם נסגרו מחוסר ראיות. לפי כץ, הצבת המצלמות בגני ילדים תספק מצד אחד מענה למחסור בראיות, ומצד שני תגן על הצוותים מפני תלונות שווא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ