המשטרה עצרה חשוד בגניבת עשרות מיליוני שקלים ממשרד הביטחון

במשטרה חושדים שיובל שרעבי, מנהל אגף במשרד, פעל במשך שנים עם שלושה קבלנים, שקיבלו תשלום על עבודות שלא בוצעו. הם חשודים בשוחד ובקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות

יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהושע (ג'וש) בריינר

מנהל אגף הבינוי וההנדסה במחוז צפון במשרד הביטחון חשוד בגניבת עשרות מיליוני שקלים ממשרד הביטחון ומצה"ל. הבוקר (שני) נעצר מנהל האגף, יובל שרעבי, לחקירה באזהרה בחשד שקיבל שוחד מקבלנים בתמורה להטיית מכרזים בשבילם. בנוסף, המשטרה עיכבה שלושה קבלנים המבצעים עבודות תשתית עבור מערכת הביטחון. הארבעה חשודים בעבירות שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ומרמה והפרת אמונים.

לפי החשד, הארבעה פעלו יחד במשך שנים, והוציאו את הכספים באמצעות דרישות תשלום עבור עבודות שלא בוצעו או בוצעו בחלקן. עוד עלה חשד, כי הבכיר דיווח על היקפי עבודה שונים מאלה שבוצעו, על מנת להגדיל את רווחי הקבלנים והסתיר את היקפם האמיתי. החקירה מנוהלת על ידי היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433 בשיתוף הממונה על הביטחון במשרד הביטחון.

חקירת המשטרה נפתחה בעקבות חקירה נגד שרעבי של הממונה על הביטחון במשרד הביטחון שהחלה לפני כשנה. בחקירה זו נתפסו טלפונים סלולריים ומחשבים ניידים שהועברו למשטרה. מדיון הארכת המעצר עולה כי שרעבי הושעה מעבודתו במשרד הביטחון ביולי 2017 בעקבות החקירה שהתנהלה נגדו, והוחזר לעבודתו בספטמבר. שרעבי הושעה שוב בינואר האחרון, ומאז לא שב לעבודתו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ