הסייעת מהגן בפתח תקוה מואשמת בהריגה: "התעללה בתינוקות כדבר שבשגרה"

הסייעת תואשם בהריגת בת שנה וחודשיים ובהתעללות בתינוקות נוספים שמונה פעמים - ימים לפני מותה של יסמין וינטה: התעללה במשך תקופה, התעללות אכזרית, לא אנושית כלפי תינוקות חסרי ישע

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הורי התינוקת יסמין וינטה בבית המשפט בלוד, היום
רויטל חובל
רויטל חובל

הפרקליטות האשימה היום (שני) את הסייעת מהגן בפתח תקוה בהריגה ובהתעללות בחסר ישע. אינה סקיבנקו מואשמת בהריגת התינוקת יסמין וינטה, בת שנה וחודשיים, ובהתעללות בתינוקות נוספים שמונה פעמים. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרה עד תום ההליכים. "בהזדמנויות רבות ושונות במהלך עבודתה בגן, התעללה הנאשמת בתינוקות כדבר שבשגרה", נכתב בכתב האישום. סייעת נוספת והגננת בגן נחקרו במשטרה, אך טרם הוחלט אם להעמידן לדין.

יסמין וינטה
הסייעת אינה סקיבנקוצילום: מתוך עמוד הפייסבוק

סקיבנקו, תושבת ארעית בת 23 מאוקראינה, עבדה בשנתיים האחרונות בגן הילדים "מאשה והדב" בפתח תקוה. היא מואשמת ש"אחזה בתינוקות בכוח בזרוע, טלטלה אותם באוויר, בעטה בהם, הטיחה אותם בחוזקה אל הרצפה וגררה אותם בכוח. כמו כן, הניחה שמיכות על ראשם וגופם של התינוקות בגן תוך שהיא מקשה עליהם לזוז ולנשום. הנאשמת התעללה גופנית במשך תקופה, התעללות אכזרית, לא אנושית כלפי תינוקות חסרי ישע".

לפי כתב האישום, המקרים הנוספים שבהם מואשמת סקיבנקו אירעו ביומיים שקדמו למותה של וינטה. היא מואשמת בבעיטה בישבנה של תינוקת ובהנחת דלי על ראשו של תינוק. במקרים נוספים הניחה הסייעת שמיכה על ראשם וגופם של תינוקות, אחזה בפרק ידם, הרימה אותם בכוח תוך שהיא מטלטלת אותם ומטיחה אותם בחוזקה על מזרן ברצפת הגן. היא מואשמת גם בהשלכת תינוקות בכוח לעבר טרמפולינות.

ההפגנה בתל אביב בעקבות מותה של התינוקת יסמין וינטה בגן ילדים, אתמולצילום: מוטי מילרוד

במשטרה מצאו סרטוני אבטחה המתעדים את סקיבנקו מפעילה כוח על התינוקות בגן. באמצע החודש שעבר היא צולמה מרימה את וינטה ביד אחת לעבר מזרן המונח על הרצפה ומשליכה אותה בחוזקה לעברו, כשפניה נחבטות בו, לצד תינוק אחר. לאחר מכן, היא כיסתה את ראשם וגופם בשמיכה עבה, הידקה את השמיכה ונשענה עליהם בגופה כעשר דקות, תוך שהיא עסוקה בטלפון הנייד שלה. לפי כתב האישום, התינוקת נשארה מכוסה בשמיכה כשעה וחמישים דקות. בבקשת הפרקליטות להארכת מעצרה נכתב כי עולה מחוות דעת של המכון לרפואה משפטית כי קרוב לוודאי שוינטה נחנקה למוות.

אמש הפגינו כ-250 בני אדם מול קרית הממשלה בתל אביב בקריאה להציב מצלמות מעקב בפעוטונים, ולהסדיר את הפיקוח על הפעוטונים הפרטיים. המפגינים נשאו שלטים שעליהם נכתב "חינוך מלידה כי הילדים שלנו לא נולדים בני שלוש" ו"לא ננוח עד שיקודם חוק הפיקוח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ