אחרי שרגלו נשברה במעצר: המשטרה חקרה את ג'עפר פרח בחשד להעלבת שוטר

פרח סיפר שהחוקרים ציטטו מדבריו של ליאור חתם שחשוד בהכאתו. לדבריו, הוא נעצר בחשד להפרות סדר ציבורי בלבד ולא ידוע לו מי השוטר שהתלונן עליו

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
פרח בביתו, בחודש שעבר
פרח בביתו, בחודש שעברצילום: רמי שלוש
נעה שפיגל
נעה שפיגל

המשטרה חקרה היום (שלישי) את ג'עפר פרח, שרגלו נשברה במעצר, בחשד להתקהלות אסורה והעלבת שוטר. פרח נעצר בהפגנה בחיפה לפני כשלושה שבועות. המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) פתחה בחקירת המקרה לאחר שסיפר כי השוטר ליאור חתם הכה אותו במעצר. 

פרח סיפר שהשוטרים ציטטו מדבריו של חתם בחקירה, שארכה ארבע שעות. "הוא אמר שעשה עלי חיפוש ולא מצא את מכשיר הטלפון... זה היה מדהים לשמוע אותם שואלים שאלות על שוטר ששבר לי את הרגל", אמר, "לא שאלו אם הרביץ לי".

פרח הוסיף כי החשד להעלבת שוטר חדש, מאחר שלא עלה בדיון בהארכת מעצרו. לדבריו, אינו יודע מי השוטר שהתלונן עליו. "אני מקווה שזה לא ליאור חתם, כי בכל זאת, אדם שכתב דברים גזעניים בפייסבוק שלו, אדם שתקף עצורים, חשוד במח"ש, אני מניח שלא צריך להתבסס על העדות שלו... אני לא יודע את מי בדיוק העלבתי". פרח סיפר שחוקריו הראו לו מנשרים שהפיצו מארגני ההפגנה ותמונות של שולחנות שבורים מהאזור שבו התקיימה. בתשובה לשאלתו ענו שאינו חשוד בארגון ההפגנה או בפגיעה ברכוש.

פרח הוסיף כי הוא מקווה שיוגש נגדו כתב אישום. "זאת תהיה ההזדמנות שלנו להעלות את מפקד משטרת חיפה, את מפקד היס"מ שפעל שם באופן לא חוקי", אמר. פרח אמר כי בכוונתו לתבוע אישית את מי שפעל נגדו "באופן לא חוקי", לדבריו.

אמש הוחלט להאריך בעשרה ימים את החופשה הכפויה של חתם, שמפגינים נוספים תיארו יחס אלים שלו. מהמשטרה נמסר אמש במענה לשאלות כתבים כי "חקירת מח"ש טרם הסתיימה ועל מנת לאפשר את השלמתה, הוחלט להאריך את החופשה הכפויה של השוטר בעשרה ימים נוספים. נדגיש, כי אין בהחלטה מינהלית זו, כדי להשליך על תוצאות החקירה ואופן סיום ההליך וכל פרשנות הנלווית לכך, הינה באחריות המפרסם בלבד".

עורכי דינו של חתם, סמי איליה וליאור בנימין, מסרו בתגובה כי "לצערנו שוב משטרת ישראל נכשלת בהפקת לקחים מהמתרחש במח"ש ומפעילה סמכותה במישור המינהלי. אין לנו אלא להצר על כך שאנו רואים נתק בין המחליטים במישור המינהלי במטה הארצי לבין עבודת המשטרה, שכן המחליטים אינם בקיאים בעבודה בשטח. ביקורת קשה נשמעה מקצינים בכירים במשטרת ישראל בכל המחוזות על מקבלי ההחלטות במישור זה ואנו מקווים כי השוטר יוחזר לעבודתו מיידית שכן אין לו שום חלק בנטען כלפיו על ידי המתלונן או על ידי שאר בעלי האינטרסים מחבריו המפגינים".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ