תושב עפרה חשוד שאיים באקדח על בדואים שעקפו אותו בכביש

אברהם וינר חשוד ששיסה את כלבו והשליך אבנים על פאדי ואיסמעיל אבו קוידר, שניסו לעקוף אותו סמוך לבאר שבע. השלושה נעצרו, וינר שוחרר למעצר בית ושני יושבי הרכב שוחררו בערבות

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית המשפט בבאר שבע
בית המשפט בבאר שבעצילום: אליהו הרשקוביץ

תושב עפרה חשוד שאיים אתמול (שלישי) על שני חברי שבט אבו רקייק שעקפו אותו בכביש בצורה מסוכנת, שלף את אקדחו, השליך לעברם אבנים ושיסה בהם את כלבו. השלושה נעצרו בעקבות מעורבותם בתקרית. החשוד בתקיפה, אברהם וינר, שוחרר היום למעצר בית, ושני יושבי הרכב העוקף, פאדי ואיסמעיל אבו קוידר, שוחררו בערבות.

על פי החשד, השניים ניסו לעקוף את וינר, בן 37, בנסיעה סמוך לבאר שבע בכביש 40, אך הוא חסם אותם, וקרא להם לעצור בצד הדרך. בשלב זה, לפי המשטרה, הוא ניסה לפתוח בחוזקה את דלת רכבם, הם הכו אותו באגרוף בפניו והוא ניסה לשסות בהם את כלבו ושלף את אקדחו. הם נסעו מהמקום במהרה, והוא רדף אחריהם וזרק עליהם אבנים תוך כדי הנסיעה. לאחר מכן השלושה נעצרו.

וינר חשוד בשימוש בכלי ירייה שלא כחוק, סיכון בטיחותי של נוסע, איומים ותקיפה ללא סיבה. לאבו קוידר מיוחסות עבירות של סיכון בטיחותי של נוסע, תקיפה הגורמת חבלה של ממש, תקיפה ללא סיבה ונהיגה פוחזת של רכב. "מדובר באירוע שבנס לא קופחו בו חיי אדם", אמר נציג המשטרה בדיון, רב-נגד שמואל שמואל. בחקירתו טען וינר כי חש שחייו בסכנה, ועורך דינו אדיר בן לולו טען כי הוא שבר כנראה את רגלו מבלי להבחין בכך.

שופט בית משפט השלום חיים פס קבע היום כי "החשד הסביר ביחס למשיבים (אבו קוידר, אב"ז) קיים. אולם ניתן לומר כבר בשלב זה כי התנהגותם, למעט אותו ניסיון עקיפה ראשוני, נבעה, כפי שעולה מהראיות בתיק, מהתנהגותו המסכנת של אותו חשוד אחר (וינר). התנהלותו באירוע מגלה רמת סיכון גבוהה ביותר לציבור".

עו"ד בן לולו מסר: "המערב הפרוע בדרום נמשך. מרשי הובא היום בפני שופט וזה הורה על שחרורו לאחר שהוצגה בפניו התמונה האמיתית שכן לא מדובר בקורבנות תמימים, אלא במי שהתחילו את האירוע וסיכנו את חיי מרשי  ואף תקפו אותו קשות". לדברי בן לולו, וינר סובל מ-30% נכות ומפוסט טראומה בעקבות שירותו במלחמת לבנון השנייה ובמבצע צוק איתן

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ