נתניהו: האוויר יצא מהבלון של פרשת הצוללות - וייצא גם מהבלונים האחרים

לדברי נתניהו, עדותו הראשונה בפרשה אתמול הבהירה שפעל משיקולים ענייניים בלבד ולמען ביטחון המדינה. ראש הממשלה קרא ללפיד וליעלון, שהעידו בפרשה, להתנצל בפניו

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מפגינים נגד נתניהו מקבלים את חוקרי המשטרה בבואם למעון ראש הממשלה, אתמול
רויטל חובל
רויטל חובל

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, טען היום (רביעי) כי בעדותו בפרשת הצוללות הבהיר כי פעל משיקולים ענייניים בלבד. "האוויר יצא מהבלון הזה, וסופו לצאת מכל שאר הבלונים האחרים", הצהיר נתניהו.

בעמוד הפייסבוק של ראש הממשלה פורסמה הודעה שבה נכתב: "במשך חודשים ארוכים שמענו כל מיני סיפורי בדותות עליי, וכל מיני צילומים שרואים אותי עולה ויורד מצוללות, כביכול שהחלטתי החלטות כאן משיקולים זרים. אתמול התברר לחלוטין שהשיקולים שלי בעניין הצוללות וכלי השיט היו ענייניים לחלוטין וכמו תמיד היו בעד ביטחון ישראל. עכשיו, הייתי מצפה שכלי התקשורת ומפוליטיקאים כמו לפיד ויעלון שיתנצלו. הם לא עשו את זה עד עכשיו. האם הם יתנצלו? ספק, אבל אפשר לקוות". 

יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, אמר בתגובה לדברי נתניהו כי "ראש הממשלה עבר להתגאות בפרשיית הצוללות. יש שתי אפשרויות: או זו פרשיית השחיתות הכי גדולה שהיתה כאן או שזו הפארסה הניהולית הכי גדולה שהיתה כאן. אין אפשרויות אחרות".

אתמול העיד נתניהו במשך חמש שעות בפרשת הצוללות (תיק 3000), לראשונה מאז החלה המשטרה לבדוק אותה בסוף 2016. בתום העדות נמסר מטעמו: "ראש הממשלה מסר עדות פתוחה בתיק 3000, ופירט בהרחבה את מכלול השיקולים המקצועיים שהנחו אותו בקבלת ההחלטות בנושא הצוללות וכלי השיט ואת חשיבותם לביטחון המדינה. ראש הממשלה מברך על ההזדמנות שניתנה לו להבהיר את התמונה בשלמותה ולשים קץ אחת ולתמיד לטענות השווא שהשמיעו נגדו פוליטיקאים ואחרים". היום נקב נתניהו בשמותיהם של שניים מיריביו הפוליטיים שהעידו בפרשה, שר הביטחון לשעבר, משה יעלון, ויו"ר יש עתיד, יאיר לפיד.

תיק 3000 נוגע לחשדות לעבירות שחיתות בעסקה לרכש שלוש צוללות מהתאגיד הגרמני תיסנקרופ, שנתניהו קידם בניגוד לעמדת שר הביטחון אז, משה יעלון. עוד נחקרות נסיבות הביטול של מכרז לרכש ארבע ספינות, שגם הן נקנו לבסוף מתיסנקרופ. המתווך בעסקאות היה איש העסקים מיקי גנור, שחתם על הסכם עד מדינה בפרשה. את גנור ייצג עורך הדין דוד שמרון, פרקליטו של נתניהו. גם שותפו של שמרון ושליחו של נתניהו לעניינים מדיניים, יצחק מולכו, נחקר בפרשה. בשנה שעברה, באופן חריג, הבהירה הפרקליטות שראש הממשלה אינו חשוד בפרשה, ועד השבוע הוא לא נקרא להעיד לגביה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ