רעולי פנים בכפר טובא זנגרייה ירו מנשק אוטומטי תוך כדי נסיעה ברחובות

לפי המשטרה, הירי בוצע במהלך קטטה בין שתי משפחות ביישוב בעקבות סכסוך. כוחות משטרה הגיעו לזירת הירי, אך לא עצרו חשודים במעשה. תיעוד הירי פורסם ברשתות החברתיות

ג'קי חורי
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי
נעה שפיגל

רעולי פנים בכפר טובא זנגרייה בצפון נסעו אתמול (ראשון) ברחובות הכפר תוך שהם יורים מנשק אוטומטי. תושבים בכפר תיעדו את הירי בסרטונים ופרסמו אותם ברשתות החברתיות. לא היו נפגעים מהירי, אך אשה אחת בשנות ה-30 לחייה לקתה בהלם ופונתה לבית החולים זיו בצפת.

לפי המשטרה, הירי בוצע במהלך קטטה בין שתי משפחות ביישוב, שפרצה בעקבות סכסוך ביניהן. כוחות משטרה הוזנקו למקום, אספו ממצאים וביצעו סריקות לאיתור חשודים. עד כה לא נעצרו מי מהמעורבים בירי.

מהמשטרה נמסר כי מדובר בתקרית ירי חמורה וכי בשבועיים האחרונים נעצרו שבעה חשודים הקשורים לסכסוך זה, בעבירות של אלימות ושימוש באמצעי לחימה. "למרבה הצער, אירועי ירי מתרחשים לעתים קרובות מדי ביישובי החברה הערבית בישראל, רובם על רקע סכסוכים פנימיים הגולשים לאלימות קשה", נמסר מהמשטרה. "משטרת ישראל פועלת בנחישות לאורך כל ימות השנה נגד אחזקה, סחר ושימוש באמל"ח בכל זמן ובכל מקום".

המשטרה הדגישה כי בשנה האחרונה היא תפסה אלפי אמצעי לחימה בחברה הערבית, עצרה 2,225 חשודים מכל הארץ והגישה 1,137 כתבי אישום נגד חשודים בעבירות אמל"ח. לדבריה, מדובר בעלייה של 9.5% בכמות המעצרים לעומת שנת 2016 ושל 42% בכמות כתבי האישום. המשטרה ציינה עוד כי היא ממשיכה להעמיק את נוכחותה ביישובים הערביים, מבצעת פעולות מניעה והסברה ומשקיעה מאמצים במלחמה בריבוי תקריות הירי בחברה הערבית. לדבריה, היא מוכנה לפעול בשיתוף פעולה עם כל גורם הנהגה שיהיה מוכן לפעול למיגור האלימות.

חוסיין אלהייב, ראש מועצת טובא זנגרייה, אמר ל"הארץ" כי הוא אינו מצוי בפרטי המקרה, אך הדגיש כי הוא "רוצה שטובא זנגרייה יהיה כפר נקי מכל ירי ואמל"ח, ואני פונה למשטרה שתטפל בכל סוגי האמל"חים. שטובא יהיה יישוב נקי כמו כל יישוב אחר במדינה". 

בסוף השבוע האחרון התקיימו דיונים רבים ברשת בקרב הציבור הערבי בכל הנוגע לאלימות ולירי ברחובות הערים. השיח התעורר מחדש כעת בעקבות ריבוי התקריות האלימות במהלך העיד אל-פיטר, המסמל את סיום חודש הרמדאן. כך למשל, בסוף השבוע תועדה קטטה על ספינה במהלך שיט בכנרת, וקטטה נוספת תועדה במרכז המסחרי בנצרת. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ