נתניהו על הגשת כתב האישום נגד רעייתו: נשבר שיא נוסף באבסורד

רה"מ הגיב בקולו על ההחלטה להעמיד לדין את שרה נתניהו: "זה כתב אישום שמבוסס על נוהל בלתי חוקי. בפעם הראשונה בהיסטוריה מגישים כתב אישום נגד רעיית מנהיג על אוכל וחמגשיות"

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
בנימין ושרה נתניהו בפריז, לפני כשבועיים
בנימין ושרה נתניהו בפריז, לפני כשבועייםצילום: Francois Mori/אי־פי
רויטל חובל
רויטל חובל

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (שישי) להעמדת רעייתו שרה לדין על קבלת דבר במרמה בתיק המעונות. "בפעם הראשונה בהיסטוריה מגישים כתב אישום נגד רעיית מנהיג על אוכל וחמגשיות", אמר בסרטון שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו, והוסיף: "מדובר כאן בכלל בנוהל בלתי חוקי. כתב אישום שמבוסס על נוהל בלתי חוקי - לא יחזיק מים".

הסרטון שפרסם נתניהו

הפרקליטות מאשימה את נתניהו במרמה שיטתית במעון ראש הממשלה בהיקף של מאות אלפי שקלים. בכתב האישום נטען כי נתניהו "פעלה תוך ניצול מעמדה כרעיית רה"מ". לצדה נאשם גם סמנכ"ל המשרד המושעה עזרא סיידוף.

כתב האישום, שהוגש לבית משפט השלום בירושלים, מייחס לנתניהו עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ומרמה והפרת אמונים. "באמצעות טענות אלה קיבלו הנאשמים דבר במרמה, בכך שהביאו את החשבות לידי תשלום מאות אלפי שקלים כאמור לעיל, כל זאת בנסיבות מחמירות. הנסיבות המחמירות מתבטאות בין היתר בגובה הסכום, בפעולה המתוכננת, המתמשכת והשיטתית, בטיבם של מצגי השווא, בביצוע המעשים במעון הרשמי של ראש הממשלה, ברום מעמדם של הנאשמים, בהחטיאם עובדי ציבור ועובדים נוספים, ובהיות הכספים כספי ציבור", נכתב.

אתמול אמרו פרקליטיה של נתניהו, ד"ר יעקב וינרוט, ד"ר יוסי כהן ועמית חדד, כי "כתב האישום מופרך והזוי. פעם ראשונה בישראל ובעולם שמעמידים לדין רעיית מנהיג על אוכל בחמגשיות". לפי באי כוחה, אב הבית לשעבר מני נפתלי אחראי להזמנת הארוחות. 

אתמול נחשף ב"הארץ" כי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, קיווה שנתניהו תנקוט בקו הגנה מסוים. "למה הם לא מביאים מכתב מרופא?", שאל פעם כמה מאנשיו. גם גם בפגישה סגורה עם עובדי גוף תקשורת רמז היועץ למצבה הנפשי של נתניהו.

הערב דווח בחברת החדשות כי יועץ התקשורת לשעבר של משפחת נתניהו, ניר חפץ, העיד כי נתניהו עסק רבות בדו"ח מבקר המדינה בעניין המעונות, שפורסם כחודש לפני הבחירות האחרונות. "רה"מ גם הוא עסק כמעט רק בזה, יכול להיות שעסק גם בענייני המדינה", העיד חפץ, לפי הפרסום, "שרה הייתה מינורית, אבל דעתה נשמעה".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ