תיק המעונות |

פרקליטו של סיידוף: ההליך מתחיל להזכיר משפט ראווה, מעריך שיסתיים בהסדר טיעון

עו"ד יהושע רזניק התייחס בכאן ב' להאשמות נגד סמנכ"ל משרד רה"מ: "במקרים רבים הוא אמר שזה לא ראוי, אבל מה הוא יכול לעשות? להכניס את אצבעו לסכר ולהילחם במשפחת נתניהו?"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עזרא סיידוף בבית הדין האזורי לעבודה בירושלים, ב-2015
הארץ

עו"ד יהושע רזניק, פרקליטו של סמנכ"ל משרד רה"מ עזרא סיידוף, שהואשם במרמה והפרת אמונים בפרשת המעונות, אמר כי סיידוף "נקלע לכתב האישום". בראיון לכאן ב', אמר רזניק כי סיידוף הוא לא הדמות המרכזית בפרשה והעריך כי כתב האישום יסתיים בהסדר טיעון עם מרשו.

"אני לא מבין איך סיידוף הופך לדמות המרכזית בפרשה", אמר רזניק בתוכנית "קלמן-ליברמן". "הוא פקיד בדרגה גבוהה, היה אחראי על המעון, אבל מעליו יש מערכת שלמה... החשבים המאשרים את ההוצאות, הם אישרו את הסכמי המסגרת עם כל בעלי המסעדות על אספקת מזון".

פרקליטו של סיידוף מתח ביקורת על הפרקליטות שהגישה את כתב האישום, ואמר כי "אם דיירי המעון מוצאים לנכון לאכול ולשתות על חשבון הקופה הציבורית, זה עניין של הציבור. אם הפרקליטות חושבת שזה לא תקין - שיתבעו אותם אזרחית... להתחיל לחפש ולעטוף הכל באיזה סיפורים כדי שהעניין יהיה יותר קליט, ועוד הולכים עכשיו לבקש שלושה שופטים, זה מתחיל כבר להזכיר קצת משפט ראווה. זה לא נכון ולא ראוי".

רזניק אמר כי סיידוף מילא את תפקידו ביושר ובנאמנות ופעל לפי הנהלים. בהתייחס לבקשות המיוחדות של רעיית ראש הממשלה, אמר כי "במקרים רבים הוא אמר לה שזה לא נכון ולא ראוי ולא צריך לעמוד בהוצאה הזאת. אבל מה הוא יכול לעשות? יש שם שני חשבים מעליו, יש שם יועצת משפטית. המנגנון הגדול יודע מהדברים האלה. אז הוא צריך לעמוד ולהכניס את אצבעו לסכר ולהילחם במשפחת נתניהו? הרי כולם ידעו מהסיפור הזה".

עורך הדין התייחס גם לפרשת החשמלאי, שמופיעה בכתב האישום נגד סיידוף אך נעדרת מכתב האישום נגד שרה נתניהו. "אם סיידוף נמצא בכתב האישום אז איך אפשר להוציא את שרה נתניהו כשהיא דרשה את האיש הזה אצלה בסוף שבוע בחצר? אני מתקשה להבין את ההיגיון", אמר רזניק. "ראש הממשלה לא ידע על ההוראה וההנחיה לא להעסיק את האדון פחימה? בוודאי שהוא ידע. האם מצופה מהסמנכ"ל לבוא ולזעוק בציבור ובתקשורת? לא. הוא ממלא את תפקידו. הוא לא רימה, הוא לא זייף, הוא לא עשה שום פעולה לא חוקית".

סיידוף הואשם בשבוע שעבר בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים ועבירות שונות של זיוף. לפי כתב האישום, שהוגש יחד עם כתב האישום נגד שרה נתניהו, הוא נענה לדרישותיה של אשת ראש הממשלה להעסיק במעון שפים לבישול ארוחות באירוחים פרטיים וזייף את מועדי הארוחות ואת מספר המשתתפים כדי שעלות המנה תותאם לתקרה הקבועה בנהלים.

בכתב האישום, המתפרש על פני 22 עמודים, מצוין כי סיידוף כתב בעצמו במפורש לאנשי החשבות במשרד ראש הממשלה כי במעון לא מועסקת מבשלת, והנחה את אחת ממזכירותיה של נתניהו לכתוב זאת והיא פעלה בהתאם להנחייתו. "במעשיהם המתוארים, הנאשמים בצוותא חדא טענו טענות בעניין שבעבר, בהווה או בעתיד, בכתב, בעל פה ובהתנהגות, כאשר הם יודעים שהדבר אינו אמת, וכשאינם מאמינים שהוא אמת", נכתב בכתב האישום.

"באמצעות טענות אלה קיבלו הנאשמים דבר במרמה, בכך שהביאו את החשבות לידי תשלום מאות אלפי שקלים כאמור לעיל, כל זאת בנסיבות מחמירות. הנסיבות המחמירות מתבטאות בין היתר בגובה הסכום, בפעולה המתוכננת, המתמשכת והשיטתית, בטיבם של מצגי השווא, בביצוע המעשים במעון הרשמי של ראש הממשלה, ברום מעמדם של הנאשמים, בהחטיאם עובדי ציבור ועובדים נוספים, ובהיות הכספים כספי ציבור".

סיידוף עומד לדין גם בגין שורת פרשות שנתניהו נחקרה בחשד למעורבות בהן, אך נסגרו כיוון שלא היו די ראיות למודעות של נתניהו למעשי המרמה. הוא מושעה מתפקידו מאז ספטמבר 2015, אך ממשיך לקבל שכר מלא. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ