שישה חודשי עבודות שירות נגזרו על הצעיר שביים את חטיפתו בגדה המערבית

בית המשפט הטיל קנס בסך 5,000 שקל על ניב אסרף וגזר על חברו שסייע לו שלושה חודשי עבודות שירות וקנס של 2,500 שקל. לפי בית המשפט, אסרף ביים את החטיפה כדי לחמוק מתשלום חובות

אהרן רבינוביץ
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסרף בבית משפט השלום בירושלים, ב-2015
אסרף בבית משפט השלום בירושלים, ב-2015צילום: אמיל סלמן

ניב אסרף, שביים את חטיפתו לפני כשלוש שנים, הורשע בבית משפט השלום בירושלים ונגזר עליו היום (ראשון) עונש של שישה חודשי עבודות שירות וקנס של 5,000 שקל. גם חברו ושותפו למעשה, ערן נגאוקר, הורשע ובית המשפט גזר עליו שלושה חודשי עבודות שירות וקנס של 2,500 שקל.

לפי גזר הדין, אסרף ביים את החטיפה בניסיון לחמוק מתשלום חובותיו בסך עשרות אלפי שקלים שנצברו בשל הימורים לא חוקיים. אסרף התכוון שהחטיפה תתפרסם בכלי התקשורת ותגיע לאוזניו של בעלי חובו.

החיפושים אחרי אסרף, ב-2015צילום: אוליבייה פיטוסי

עו"ד אפרת פילזר ביזמן מפרקליטות מחוז ירושלים, אמרה לאחר ההרשעה: "הפרקליטות ביקשה להטיל על הנאשמים עונשי מאסר וטענה כי חומרת המעשה - סיכון חייהם של החיילים והשוטרים שהיו מעורבים במבצע והמשאבים הרבים שהושקעו על מנת לאתר את השניים - מצדיקה ענישה משמעותית ומרתיעה. מדובר במעשה מתוכנן מראש של ביום חטיפה שנמשך שעות רבות באזור רגיש, חודשים ספורים לאחר אירוע חטיפת שלושת הנערים ז"ל. בית המשפט הטיל על הנאשמים עונשי מאסר שירוצו בעבודות שירות וקנס כספי. הפרקליטות תלמד את גזר הדין ותשקול צעדיה".

עורך דינו של נגאוקר מטעם הסנגוריה הציבורית, עידן גמליאלי, אמר בתגובה להרשעה: "ערן הביע חרטה על האירוע וציין כי לא היתה בכוונתו לגרום להיסטריה ציבורית. בית המשפט קיבל את טענותינו וגזר על ערן עונש מידתי המתחשב ברמת הענישה בעבירות דומות וכן בנסיבות האישיות, ובכלל זה, שמדובר בצעיר ללא עבר פלילי ששיקם את חייו לאחר האירוע".

לפני כשלוש שנים איתרו כוחות הביטחון את אסרף, בן 22 מבאר שבע, באזור קרית ארבע, לאחר שעות של חיפושים, שהחלו לאחר שחברו נגאוקר דיווח כי הוא נכנס לכפר בית ענון הסמוך לחברון ולא יצא ממנו.

כשהגיעו השניים לקרית ארבע, תכננו כיצד יביימו את ההיעלמות וחיפשו אחר מקום מסתור. אסרף יצא למקום המסתור והשאיר את הטלפון הנייד ברכב כדי למנוע את איכונו. בהתאם לתכנון, יצא נגאוקר מקרית ארבע, עצר בצד הדרך, הוציא אוויר מגלגל הרכב, החליף לגלגל הרזרבי שהיה בתא המטען ופנה חזרה לכיוון קרית ארבע.

כשהגיע נגאוקר לכניסה לקרית ארבע, ניגש לרכב משטרתי שעמד בצד הדרך ודיווח לשוטר דיווח כוזב לפיו חברו ירד מרכבו, צעד לעבר כפר ערבי ולא שב משם בחלוף כחצי שעה. השוטר הורה לו להתקשר למוקד 100, ונגאוקר עשה זאת. הדיווח הוביל לכך שנוהל חירום הופעל מחשש לחטיפה. במסגרת הנוהל הוקפצו לאזור כוחות ביטחון רבים שכללו בין היתר אלפי חיילים, יחידות מיוחדות, כלי טיס ואמצעים נוספים.

בחקירתו שינה אסרף את גירסאותיו לתקרית. בתחילה טען כי ביים את החטיפה כדי לגרום לחברתו לשעבר להתגעגע אליו, אך לאחר מכן שינה את סיפורו וטען שנסחט על ידי גורמים בעולם התחתון. נגאוקר מסר גירסה אחת ובה דבק, לפיה סייע לאסרף כי פחד שהוא יתאבד אם לא יעשה זאת

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ