נעה שפיגל
נעה שפיגל

בימים הקרובים תסתיים במח"ש החקירה נגד השוטר ליאור חתם, החשוד כי הכה את הפעיל החברתי ג'עפר פרח בזמן שהיה במעצר, וחומרי החקירה יועברו לפרקליטות. החופשה הכפויה אליה הוצא חתם הוארכה בחודש, לאחר שכבר הוארכה בעבר. לפני כשבועיים פנה עו"ד מהצוות המשפטי של פרח, אלביר נחאס, למח"ש, למפכ"ל ליועמ"ש ולגופים נוספים בבקשה להאריך את השעייתו של חתם עד לסיום החקירה או סיום ההליכים המשפטיים נגדו.

השוטר הוצא לחופשה כפויה בסוף מאי, לאחר שהמחלקה לחקירות שוטרים העבירה למשטרה את ממצאי החקירה נגדו, המחזקים את החשדות שנהג באלימות כלפי פרח, שרגלו נשברה במעצר לאחר הפגנה בחיפה נגד הרג האזרחים בעזה. חתם הכחיש שנקט נגד פרח באלימות, ושוטרים אחרים שהיו במקום הכחישו אף הם את הטענות. ואולם,עדויות נוספות תיארו יחס אלים שלו כלפי מפגינים שנעצרו.

לפני כשבועיים חקרה המשטרה את פרח בחשד להתקהלות אסורה והעלבת שוטר. פרח סיפר שהשוטרים ציטטו מדבריו של חתם בחקירה, שארכה ארבע שעות. הוא הוסיף שאינו יודע מי השוטר שהתלונן עליו. "אני מקווה שזה לא ליאור חתם, כי בכל זאת, אדם שכתב דברים גזעניים בפייסבוק שלו, אדם שתקף עצורים, חשוד במח"ש, אני מניח שלא צריך להתבסס על העדות שלו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ