דיווח: הנהלת בתי המשפט ידעה שנעלמו 54 תיקים של שופטת, אך המשטרה לא חקרה

לפי הפרסום בחדשות "כאן", עיריית ירושלים קיבלה תלונות לפיהן עורכי דין גבו סכומי עתק והבטיחו את גניזתם של התיקים, שעסקו בעבירות בנייה. שרת המשפטים: "מקרה חמור"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

54 תיקים נעלמו מלשכה של שופטת בבית משפט השלום בירושלים ובכירי מערכת המשפט ידעו על כך במשך שלוש שנים - אך המשטרה לא פתחה בחקירה. כך דווח אמש (שלישי) בחדשות "כאן". לפי הדיווח, בתלונות בנושא שהגיעו לעיריית ירושלים נטען כי עורכי דין במזרח העיר גובים מלקוחותיהם סכומי עתק תוך הבטחה שהתיקים ייגנזו. על אף הטענות המעלות חשד לשוחד, המשטרה מסרה ל"כאן" כי לא קיבלה תלונה בנושא.

לפי הפרסום, 54 התיקים של נאשמים בעבירות בנייה נעלמו מלשכתה של השופטת תמר נמרודי בשנים 2013-2007. ועדת ביקורת של עיריית ירושלים בדקה את הנושא, ובממצאיה נכתב כי "פניות לבירור מול השופטת לא זכו לשיתוף פעולה מצדה, תופעת היעלמות התיקים היתה רק אצלה ולא אצל יתר השופטים".

עוד דווח כי היעלמות התיקים הגיעה לידיעתם של הדרגים הגבוהים בבית המשפט, ואף נידונה באמצע 2016 בין נשיא בתי משפט השלום בירושלים אביטל חן למבקרת הנהלת בתי המשפט.

הפרשה פורסמה לראשונה לפני כשבועיים בגלובס. לפי הפרסום, השופטת נמרודי התבקשה לשחזר את התיקים והצליחה ברובם. בשנת 2017 היא פרשה מכס השיפוט בגיל 64, לדברי מקורביה מסיבות בריאותיות. עוד טענו המקורבים כי "הכי קל להפיל את האשמה על נמרודי מכיוון שהיא כבר פרשה".

מטעמה של שרת המשפטים איילת שקד נמסר ל"כאן" כי "מדובר באירוע חמור הנובע מכשל במודל הקיים", וכי שקד תלמד את דו"ח מבקרת העירייה.

נשיא בתי משפט השלום בירושלים אביטל חן מסר ל"כאן" כי "המקרה נמצא בבדיקה של מבקרת עיריית ירושלים ודווח למשטרת ישראל, משכך אנו מנועים מלהתייחס. השופטת ביקשה לפרוש ללא קשר לאירוע". עם זאת, ב"כאן" דווח כי בניגוד לטענות העירייה ומערכת בתי המשפט לפיהן חומרי הבדיקה הועברו למשטרה, במשטרה לא קיבלו תלונה בנושא ולא נפתחה חקירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ