חשד לפשעי שנאה בגדה: צמיגי מכוניות נוקבו בכפר עוריף, 80 גפנים הושחתו סמוך לקריית ארבע

על קירות מספר מבנים רוססו הכתובות "יהודים לא שותקים" ו"כאן גרים אויבים, לגרש או להרוג". במקביל, כתובת נאצה בערבית התגלו על קבר יהושע בן נון

יותם ברגר
יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הכתובות שרוססו בעוריף, היום
יותם ברגר
יותם ברגר

צמיגים של שתי מכוניות נוקבו הלילה (חמישי) במה שנחשד כפשע שנאה בעיירה הפלסטינית עוריף שבאזור שכם. תושבי המקום סיפרו כי על קירות מספר מבנים בכפר רוססו כתובות גזעניות. בין היתר, ריססו האלמונים את הכתובות "וזכרת כי ה' אלוקיך הוא הנתון לך כח לעשות חיל", "יהודים לא שותקים" ו"כאן גרים אויבים, לגרש או להרוג".

בנוסף, כ-80 גפנים ניזוקו באירוע נוסף החשוד כפשע שנאה במטע פלסטיני סמוך לקריית ארבע. פלסטינים דיווחו כי על סלעים במקום רוססו הכתובות ״די לטרור החקלאי״ ו״נקמה״. הגפנים נוסרו כולן סמוך לבסיס העץ. פלסטינים מדיר ג׳ריר, שמרכז הגדה, דיווחו היום גם על כריתה של כ-16 עצי זית אתמול ועל שדה חיטה שנשרף. במקרה זה לא אותרו כתובת נאצה כלשהן, ועל כן הרקע לאירוע אינו ברור.

בתוך כך, כתובת נאצה בערבית התגלו הלילה על קבר יהושע בן נון. בין היתר רוסס במקום צלב קרס. מוקדם יותר היום דיווח ארגון "חוננו" כי צעיר יהודי הותקף בידי ערבים במאחז עוז ציון סמוך לגבעת אסף במרכז הגדה המערבית. לדבריהם, האיש הותקף בזמן ששהה בגבעה במכות, ובין היתר נזקק לתפרים בראשו וחלק מצלעותיו נשברו.

ביום שלישי השחיתו אלמונים עצי תאנה וגפנים סמוך לכפר הפלסטיני בורקא, גם הוא באזור שכם. על כביש גישה סמוך רוססה הכתובת: "די לטרור החקלאי, נגיע לכל מקום". נסיבות התקרית נחקרות. לפי גורם המאורע בפרטים, באירוע ניזוקו 35 גפנים ושבעה עצי תאנה שנחתכו סמוך לבסיסם.

בשבועיים האחרונים לא התקבלו דיווחים על פשעי שנאה, לאחר חודשים של כמה תקריות מדי שבוע. באמצע החודש דיווחו פלסטינים על השחתת 200 גפנים ועצי זית בכפר בית סכריא סמוך לאלעזר שבגוש עציון, זמן קצר לאחר פינוי 15 המבנים במאחז נתיב האבות. לפני כן דווח על הצתה של עשרות ערימות חציר בעיירה בורין, באזור שכם. המשטרה עצרה חשודים במעורבות בתקריות הקודמות, רובם קטינים מההתנחלויות ומירושלים, אולם כולם שוחררו בחלוף כמה ימים במעצר. משטרת מחוז ש"י ממשיכה בחקירת האירועים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ