שלוש סייעות בגן ילדים בפתח תקוה מואשמות בעשרות מקרי התעללות בפעוטות

כתב אישום הוגש נגד השלוש בגין הכאת ילדים בני שלושה חודשים עד שלוש שנים. לפי המשטרה, הן הסבירו כי פעלו "מתוך עצבים". המקרה נחשף לאחר שאחד האבות בגן בדק את מצלמות האבטחה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הגן בפתח תקוה, היום
הגן בפתח תקוה, היוםצילום: מוטי מילרוד

כתב אישום הוגש הבוקר (ראשון) נגד שלוש סייעות בגן ילדים בפתח תקוה, בגין התעללות בפעוטות. השלוש - ויקטוריה קובטקו (בת 43), קטרינה קיריליוק (35) ופולינה זבגורודני (57) - מואשמות שהכו ילדים בני שלושה חודשים עד שלוש שנים במהלך עבודתן בגן. לפי המשטרה, הן הודו במיוחס להן והסבירו כי "פעלו מתוך עצבים", והמעשים המיוחסים להן תועדו במצלמות האבטחה בגן. עם זאת, בן זוגה של קיריליוק, איגור, אמר ל"הארץ" כי היא לא עשתה את המיוחס לה.

השלוש היו העובדות היחידות בגן, שפעל ללא גננת. מיוחסות להן 35 עבירות של תקיפת קטין או חסר ישע על ידי אחראי והתעללות בקטין או חסר ישע. לפי כתב האישום, המתייחס לשלושה ימים בחודש מארס האחרון, הן תקפו את התינוקות בגן הילדים בכך שסטרו בפניהם, נענעו אותם, דחפו את ראשם, הכו בהם, אחזו בהם בכוח בזרוע ועוד. בנוסף, הן מואשמות כי האכילו תינוקות בכוח.

הפגנת הורים בעקבות התעללות בגנים, בחודש שעברצילום: מוטי מילרוד

האירוע נחשף זמן קצר לאחר המעשים המיוחסים, כשאחד האבות בגן הבחין בשינוי בהתנהגות של בנו שעבר לגן זמן קצר קודם לכן. לאחר שבדק את סרטוני האבטחה מהמקום, הוא התלונן במשטרה. הסייעות נעצרו ושוחררו בתנאים מגבילים, ומאז נאסר עליהן לעבוד עם ילדים. הפרקליטות ביקשה מבית משפט השלום בפתח תקוה לעצור אותן עד תום ההליכים נגדן, או להורות על המשך שהייתן בתנאים מגבילים.

בעלי הגן אמר ל"הארץ": "נתתי לאב לראות את המצלמות, לבקשתו, ויומיים לאחר מכן הוא הגיע לגן ואמרו שהתעללו בילד שלו. מיד ביקשתי לראות בעצמי את המצלמות והזמנתי את כל ההורים. עובדת אחת עבדה כאן חודש, השנייה שלושה חודשים והשלישית שלוש שנים".

בחודש שעבר הוגש כתב אישום נגד סייעת בגן נוסף בפתח תקוה, אינה סקיבנקו, בגין הריגת התינוקת יסמין וינטה, בת שנה וחודשיים, והתעללות בתינוקות נוספים. סקיבנקו תועדה כשהיא מטיחה את וינטה במזרן, כשפניה נחבטות בו, לצד תינוק אחר. לאחר מכן כיסתה את ראשם וגופם בשמיכה עבה, הידקה אותה ונשענה עליהם בגופה במשך כעשר דקות. בכתב האישום נגדה נטען כי "התעללה בתינוקות כדבר שבשגרה".

היום עשויה לעלות להצבעה בוועדת השרים לחקיקה הצעת חוק לעידוד הצבת מצלמות בגני ילדים. הקואליציה צפויה לתמוך בנוסח פשרה לחוק שהציעה ח"כ יפעת שאשא ביטון (כולנו), ולפיו המדינה תתמרץ הצבת מצלמות בפעוטונים ובמעונות יום באופן התנדבותי, ובהמשך תישקל האפשרות לחייב את הצבת המצלמות על פי החוק ובאופן גורף.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ