תושב בת ים נעצר בחשד שאיים לפגוע במארגני ההפגנה נגד השחיתות בתל אביב

הגבר בן 25 נעצר לאחר שניסה לעלות לבמה, ובכיסו נמצא גז פלפל. בית המשפט שחרר אותו בתנאים מגבילים, והרחיקו לחודשיים מכיכר הבימה

יהושע (ג'וש) בריינר
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הפגנה נגד השחיתות בכיכר הבימה בתל אביב, בפברואר
יהושע (ג'וש) בריינר
בר פלג

בן 25 מבת ים נעצר שלשום (שבת) במהלך ההפגנה נגד השחיתות שהתקיימה במרכז תל אביב, בחשד שאיים לפגוע במארגני ההפגנה. בכיסו של הצעיר נמצא גז פלפל. בנוסף נעצר אדם שזוהה על ידי המארגנים כמי שבהפגנה בשבוע שעבר פגע בגנרטור שבמקום.

הצעיר עורר את חשדם של מארגני ההפגנה. מאוחר יותר ניסה לעלות על הבמה ולטענת המארגנים הפר את הסדר במקום. המארגנים הזעיקו את כוחות המשטרה שהיו בסמוך, ואלה עצרו אותו. על פי החשד, הגבר התנגד למעצרו, תקף את אחד השוטרים וקרא קריאות גנאי לעברם. 

המשטרה ביקשה להאריך היום את מעצרו, אולם בית משפט השלום בתל אביב שחרר אותו בתנאים מגבילים, בהם הרחקה ל-60 יום ממוקד ההפגנות בכיכר הבימה בתל אביב.

"הגעתי כי רציתי להפגין מול אלדד יניב", אמר הצעיר, שביקש שלא להיות מיוצג בבית המשפט. "רציתי להביע את העמדה שלי, שהוא לא מתחשב באזרחים אחרים. לא עשיתי שום דבר מנוגד לחוק. הגז מדמיע נמצא אצלי כי אני מסוכסך עם עבריינים והוא אצלי רק לצורך הגנה עצמית". בסיום דבריו ביקש מבית המשפט להפנות אותו להסתכלות פסיכיאטרית בבית החולים אברבנאל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ