אחות נדקרה בידי חולה בבית חולים בבאר יעקב ונפצעה באורח בינוני

המשטרה עצרה חשוד במעשה, שדקר את האחות משום שלא היה מרוצה מהטיפול שקיבל. הסתדרות האחיות הודיעה על שביתת מחאה ארצית. משרד הבריאות: נעשה הכל כדי שלא יקרו דברים כאלה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אחות נדקרה אתמול (שני) בבטנה בידי חולה בבית החולים הגריאטרי שמואל הרופא שבבאר יעקב ונפצעה באורח בינוני. מאבטח שהיה במקום לא הצליח למנוע את התקרית, שהתרחשה בביתן שמטפל במחלת השחפת, אולם המאבטחים השתלטו על התוקף לאחר המעשה. שוטרים שנקראו למקום עצרו חשוד בדקירה, מבקש מקלט מאריתריאה בשנות השלושים לחייו, שטופל בבית החולים ודקר את האחות משום שלא היה מרוצה מהטיפול שקיבל. היום הוארך מעצרו עד יום ראשון.

האחות, בת 66, עובדת במחלקת השחפת בבית החולים. היא פונתה לקבלת טיפול בבית החולים אסף הרופא ונזקקה לניתוח. מבית החולים אסף הרופא נמסר הבוקר כי האחות עברה פגיעת בטן קשה, עברה במהלך הלילה מספר ניתוחים, וכעת היא נמצאת בהתאוששות ומצבה מוגדר בינוני.

בעקבות התקרית הודיעה הסתדרות האחיות על שביתת מחאה ארצית ביום רביעי. "צריך לשים קץ לאלימות נגד האחים והאחיות", מסרה יו"ר הארגון, אילנה כהן. "האחים והאחיות חייבים להיות מוגנים במקום העבודה שלהם. אנחנו נשבית את כל המערכת ביום רביעי כדי לומר בצורה הברורה ביותר - עד כאן".

סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, ומנכ"ל משרדו, משה בר סימן טוב, ביקרו היום בשמואל הרופא ואת האחות באסף הרופא. "באתי לומר שאלימות במערכת הבריאות היא מחלה קשה שאנו נרפא אותה וננצח אותה בכל דרך", אמר ליצמן, "מה שקרה כאן זה נורא ואיום. צוות רפואי לא יכול לעבוד בסביבת אלימות. אנו לא מתכוונים לעבור על כך לסדר היום ועלינו לוודא שיש ביטחון אישי לצוותי הרפואה. אנחנו במשרד הבריאות נעשה הכל שלא יקרו דברים כאלה. ההרתעה זה היסוד. בתי המשפט צריכים להחמיר בענישה למי שפוגע בצוות. אעביר זאת גם ליועץ המשפטי לממשלה. נבדוק לעומק בשיתוף המשטרה שנמצאת בתיק הזה ואם צריך עוד מאבטחים נעשה זאת ללא היסוס".

״אנחנו מזועזעים וכואבים מהמקרה", מסרה ד"ר אסנת לבציון-קורח, מנהלת בית החולים אסף הרופא (על שם יצחק שמיר), "היא עברה ניתוח וכעת היא מתאוששת. אנו מחבקים את המשפחה ומתפללים לרפואתה השלמה ולמיגור תופעת האלימות במרכזים הרפואיים בארץ". "מדובר במקרה מזעזע של אלימות, שאסור שתקרה במתקן רפואי", הוסיפה ד"ר ורה רוזנפלד, מנהלת בית החולים שמואל הרופא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ