ארבע נשים עוכבו לחקירה בהפגנה מול ביתו של בנט

לפי המשטרה, המפגינות נגד הקיצוץ בסייעות לילדים אלרגיים חרגו מהמתחם שהוקצה להן ולא שמעו להוראות. בסרטון מההפגנה נראית אם מעוכבת לחקירה מול בנותיה, ואשה שנדחפת בכוח על ידי שוטרים. מהמשטרה נמסר כי הנושא בחקירה

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שוטר דוחף את אחת המפגינות, מתוך הסרטון
שוטר דוחף את אחת המפגינות, מתוך הסרטון

ארבע נשים עוכבו הערב (שבת) לחקירה בהפגנה מול ביתו של שר החינוך, נפתלי בנט. כ-100 נשים הגיעו למקום כדי למחות נגד קיצוץ התקנים לסייעות לילדים אלרגיים, לפי מארגני ההפגנה. מהמשטרה נמסר כי הנשים שעוכבו לחקירה "הפרו את תנאי ההפגנה ואת הסדר הציבורי במקום ולא נשמעו להוראות השוטרים כאשר חרגו מן המתחם שאושר והוסכם בתנאי רישיון ההפגנה". לפי המשטרה, כל הארבע צפויות להשתחרר לאחר חקירתן הלילה.

מזה כחמישה שבועות מפגינים הורים מול ביתו של בנט. עמותת יה״ל לאלרגיות מזון קיבלה אישור להפגין מדי שבוע מול הבית שברעננה, אך השבוע נתבקשו המפגינים על ידי המשטרה לזוז למתחם סמוך הנמצא במרחק כ-200 מטרים מביתו של השר. בנוסף ביקשה המשטרה לקיים הפגנה ״שקטה״, ללא מערכות הגברה, אך לאחר התייעצות עם עורכי דינם החליטו המפגינים לקיים את ההפגנה במיקומה המקורי.

ההפגנה הערב החלה בשעה 21:00, כשאר המפגינים נושאים שלטים שעליהם נכתב ״מי ישמור על הילד שלי״ ו״אין מחיר לחיים של ילד״. כמה דקות לאחר תחילת ההפגנה הגיעו למקום שוטרים שהבהירו כי היא אינה חוקית, זאת אף כי לטענת המארגנים, הם אכפו את משמעת הרעש, דאגו שלא יהיו משרוקיות ואף חילקו מכתבים לשכנים בהם התנצלו על הרעש.

לפי אחד המפגינים, ההרגשה היתה ש"ברגע אחד הכל התקלח". בסרטון מההפגנה נראית אם נמשכת ומעוכבת לחקירה מול בנותיה, וכן אשה שנדחפת בכוח על ידי שוטרים. מהמשטרה נמסר כי הנושא בחקירה. ״רק רצינו שבנט יצא אלינו וידבר אתנו", סיפרה ל"הארץ" אחת המפגינות, אלי מעמותת יה"ל. "חמישה שבועות הוא לא יוצא אלינו, באנו להילחם על החיים של הילדים שלנו״.

באחרונה מנהלת קבוצת הורים מאבק נגד ביטול תקן הסייעת הצמודה לילדים עם אלרגיות מסכנות חיים בגני חובה ובכיתות א' ו-ב'. במשרדי החינוך והבריאות ביקשו להכשיר לטיפול בילדים את הגננות והמורים, אך אלה לא רצו לקבל את האחריות על שלומם של הילדים. בשבוע שעבר חזר בו משרד החינוך מהכוונה לבטל את התקן, אך הודיע כי מספרן של הסייעות בגילים הצעירים יקטן.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ