מת מפצעיו בן ה-21 שנפצע בשבוע שעבר מקרש שנפל על ראשו מבניין בשיפוצים

הצעיר נפצע בזמן שרכב על אופניים חשמליים בחולון. המשטרה עצרה בשבוע שעבר את מנהל העבודה של הבניין ושניים מהעובדים, ואתר העבודה נסגר

בר פלג
לי ירון
כתב "הארץ" בגוש דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפיגומים מהם נפל הקרש בחולון. מותו של הפצוע בתקרית נקבע אתמול
בר פלג
לי ירון
כתב "הארץ" בגוש דן

מת היום (ראשון) בן ה-21 מחולון שנפצע באורח קשה מאוד בשבוע שעבר מקרש שנפל על ראשו מפיגום בבניין בשיפוצים בעיר, בזמן שרכב על אופניים חשמליים. הוא פונה לבית החולים איכילוב, שם נקבע היום מותו. המשטרה פתחה אז בחקירה, ועצרה שלושה חשודים, מנהל העבודה בשנות ה-30 לחייו ושני פועלים בשנות ה-50 לחייהם. הם חשודים כעת בפציעה או חבלה בנסיבות מחמירות, אך לאור מותו של הצעיר החשדות צפויים להשתנות. אחד העצורים שוחרר ביום חמישי והשניים האחרים שוחררו היום. משרד העבודה סגר את האתר.

המשטרה מסרה ש"תמשיך לחקור את התאונה ותרחיב את חקירתה לבדיקת כלל הנסיבות שהביאו למותו של רוכב האופניים, שנפל עליו קרש מאתר הבנייה, לרבות חקירת חלקם של כלל המעורבים".

זירת התקרית בחולון, בשבוע שעבר. הקרש שנפל מאחורי האופנועצילום: תיעוד מבצעי מד"א

ראובן בן שמעון, מייסד הפורום למניעת תאונות עבודה, מסר: "מותו של הצעיר הוא תולדה של הפקרות מתמשכת בענף הבנייה והכתובת הייתה על הקיר. התרענו בעבר שזה עניין של זמן עד שההפקרות באתרי הבנין הגובה מחיר יקר מציבור העובדים, תפרוץ את גבולות אתרי הבנייה ואזרחים ישלמו בדמם ובגופם... רשויות מקומיות שבלב תפקידן שמירה על שלום הציבור שבשטח שיפוטן, מתנערות מאחריותן ומגללות את האחריות למשרד העבודה והרווחה. הוא הוסיף ש"במצב הנוכחי אזרחים ופועלים ימשיכו לשלם את מחיר השאננות ואוזלת היד - הן של הקבלנים והרשויות המקומיות והן של גורמי האכיפה ובראשן משרד העבודה והרווחה - אסון נוסף הוא רק עניין של זמן".

עד ראייה סיפר בשבוע שעבר כי הפועלים ניסו לפרק תקרת פיגום בקומה התשיעית והאחרונה של הבניין כשהקרש נפל. שכנים סיפרו כי ראו במקום פועלים משליכים קרשים מגובה. "יום לפני זרקו קרשים בגינה, באמת חשבתי שיכול לקרות פה משהו", סיפרה אחת השכנות.

ממשרד העבודה והרווחה נמסר בשבוע שעבר כי "מפקח מטעם מינהל הבטיחות במשרד העבודה והרווחה הגיע למקום וחבר לכוחות המשטרה עם קבלת ההודעה על המקרה. עם הגיעו למקום התקרית, נפתחה חקירה והוטל על הקבלן צו מיידי להפסקת העבודה. אתר הבנייה אינו מוסדר ומדווח למינהל הבטיחות, ועל כן יישאר סגור עד להסדרתו מול הגורמים המקצועיים ומינוי מנהל עבודה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ