הורי החניכים שנספו בשיטפון קוראים לנתניהו להקים ועדת חקירה לאסון

ההורים דרשו שלא לפתוח מחדש את המכינה עד לסיום עבודת הוועדה וללוות את ההליך הפלילי נגד ראשיה. "כדי להמשיך ולקיים את המפעל המדהים הזה דרושה כאן בדיקה יסודית", כתבו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בני משפחה של חניכים שנהרגו בנחל צפית, במסיבת העיתונאים היום
בני משפחה של חניכים שנהרגו בנחל צפית, במסיבת העיתונאים היוםצילום: מגד גוזני

הורי החניכים ממכינת בני ציון שנהרגו בשיטפון נחל צפית באפריל האחרון פנו היום (שני) לראש הממשלה בנימין נתניהו בבקשה להקים ועדת חקירה בלתי תלויה בראשות שופט שתבחן את מות ילדיהם. מלבד הקמת הוועדה, ההורים מנו שתי דרישות נוספות במסיבת עיתונאים שקיימו היום - לא לפתוח מחדש את המכינה עד לסיום עבודת הוועדה וללוות את ההליך הפלילי שהחל נגד ראשיה.

ההורים שלחו היום מכתבים לנתניהו שבהם סיפרו על ילדיהם שנהרגו בשיטפון. "האסון גילה לכולנו לדאבון הלב, ומאוחר מדי, את חוסר ההסדרה והפיקוח על המכינות הקדם צבאיות", כתבו לנתניהו, "כדי להמשיך ולקיים את המפעל המדהים הזה, דרושה כאן בדיקה יסודית ואמיתית והפקת לקחים מהאסון שפקד אותנו כדי שלא יקרה לאף משפחה בשנית... מותם של ילדינו הותיר בנו חלל עצום וכואב ונשבענו שאסון כזה, כאסון מכינת בני ציון - אסור שיחזור שוב".

"לא ייתכן שמשרד החינוך, שאנו רואים בו את אחד האחראים לאסון הנורא שפקד אותנו, יבדוק את עצמו ויקים ועדת בדיקה פנימית", אמרה דורית ברהום, אמה של מעין שנהרגה בנחל. "בחרנו ללכת ביחד, כגוף אחד, כדי למצות את דרישותינו ועל מנת שאסון כזה לא יחזור עוד לעולם", הוסיף איציק אור, אביה של החניכה אלה.

עו"ד אלי זהר, שיסייע להורים במאבקם, אמר: "במשך חיי המקצועיים ליוויתי את רוב ועדות החקירה שהוקמו בעקבות האסונות השונים, החל מוועדת שמגר לבדיקת אירועי מערת המכפלה, דרך ועדת הבדיקה לנסיבות שהובילו לרצח רבין וכלה בוועדת וינוגרד לעניין מלחמת לבנון השנייה. אני מרשה לעצמי לומר שאין אסון שראוי להיבדק על ידי ועדת חקירה ציבורית בראשות שופט כמו האסון שאירע לחניכי מכינת בני ציון. רק בדיקה מדוקדקת וקביעת כללי התנהגות ראויים ומחייבים של כלל המכינות הקדם צבאיות, יאפשרו את המשך קיומו של המפעל המפואר הזה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ