משפטה של שרה נתניהו, שהיה אמור להתחיל בשבוע הבא, נדחה בשלושה חודשים

נשיא בית המשפט השלום בירושלים אישר את בקשת נתניהו וסמנכ"ל משרד ראש הממשלה עזרא סיידוף לדחות את תחילת המשפט. נתניהו מואשמת במרמה שיטתית בהיקף מאות אלפי שקלים

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרה נתניהו במעון ראש הממשלה ירושלים, במאי
רויטל חובל
רויטל חובל

המשפט של אשת ראש הממשלה שרה נתניהו וסמנכ"ל משרד ראש הממשלה עזרא סיידוף נדחה לבקשתם בשלושה חודשים. המשפט, שבו תישפט נתניהו על קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ומרמה והפרת אמונים, היה אמור להיפתח בשבוע הבא. בהתאם להחלטת נשיא בית המשפט השלום בירושלים, אביטל חן, המשפט ייפתח באוקטובר.

אתמול הגיש עורך דינה של נתניהו, יוסי כהן, בקשה לדחות את מועד הדיון שנקבע ל-19 ביולי, למועד אחרי תקופת הפגרה (שמסתיימת בתחילת ספטמבר) בשל דיון בתיק אחר שנקבע לאותו היום. לבקשה הוא צירף את תגובתו של סיידוף שגם הוא מבקש דחייה במשפט לחודש אוקטובר, כדי להסדיר את הייצוג שלו על ידי עו"ד יהושע רזניק, שאותו מממנת חברת הביטוח לעובדי מדינה ענבל.

הפרקליטות מצדה הסכימה לבקשת הדחייה עד אמצע ספטמבר. הנשיא חן קיבל את הבקשה וקבע את מועד הדיון הראשון בתיק ל-7 באוקטובר. 

הדיון בתיק היה אמור להתקיים ב- 19 ביולי. באותו מועד צפויה להתכנס ועדת ההיתרים שתחת משרד מבקר המדינה, כדי לדון בבקשה של ראש הממשלה נתניהו האם לאשר לשני עדים שהעידו בחקירה נגדו בתיק 1000 להעביר לו כספים לצורך מימון הגנתו המשפטית.  השניים הם בעל ההון ספנסר פרטרידג' ובן דודו של ראש הממשלה, נתן מיליקובסקי.

כתב האישום שהוגש בחודש שעבר מייחס לנתניהו מרמה שיטתית במעון ראש הממשלה בהיקף של מאות אלפי שקלים. באישום נטען כי נתניהו "פעלה תוך ניצול מעמדה כרעיית רה"מ". נתניהו הורתה לעובדי המעון להזמין ארוחות ממסעדות שף בשווי של כ-360 אלף שקל, בתקופה שבין ספטמבר 2010 למארס 2013, בניגוד לנהלים האוסרים על הזמנת ארוחות מבחוץ אם במעון מועסקת מבשלת, כך לפי האישום.

סיידוף מואשם בשורת פרשות שנתניהו נחקרה בחשד למעורבות בהן, אך נסגרו כיוון שלא היו די ראיות למודעות של נתניהו למעשי המרמה. הוא מושעה מתפקידו מאז ספטמבר 2015, אך ממשיך לקבל שכר מלא. סעיפי האישום נגדו הם קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים ועבירות שונות של זיוף.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ