נתניהו נחקר במעונו במשך ארבע שעות בתיק 4000, במקביל לאלוביץ'

בחקירתו העשירית, הטיחו החוקרים בראש הממשלה חומרים שסיפקו עדי המדינה חפץ ופילבר. נתניהו: "תיק 4000 לא היה ולא נברא". מקורביו של נתניהו, שמרון ומולכו, מסרו במקביל עדות בפרשה

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
החוקרים נכנסים למעון רוה"מ, הבוקר
רויטל חובל
רויטל חובל

ראש הממשלה בנימין נתניהו נחקר היום (שלישי) במשך כארבע שעות במעונו, בפעם העשירית מאז תחילת השנה שעברה. החקירה עסקה בתיק 4000, וחוקרי המשטרה והרשות לניירות ערך הטיחו בו עדויות וחומרים שסיפקו עדי המדינה ניר חפץ ושלמה פילבר.

במקביל לנתניהו, נחקרו גם בעל השליטה בבזק שאול אלוביץ' ורעייתו איריס במשרדי יחידה להב 433. כמו כן, מקורביו של נתניהו, עורכי הדין דוד שמרון ויצחק מולכו, מסרו היום עדות פתוחה בפרשה.

הפגנה מחוץ למעון רוה"מ, הבוקרצילום: אמיל סלמן

מטעם נתניהו נמסר בתגובה לחקירה: "בפני ראש הממשלה לא הוצג היום שום דבר חדש. ראש הממשלה נתניהו מעולם לא עשה עסקה עם אלוביץ' תמורת סיקור אוהד. להיפך, לאורך שנים ראש הממשלה נתניהו סוקר בעקביות באופן עויין באתר וואלה. סיקור שלילי זה הגיע לשיאו בשיטפון של כתבות ארסיות דווקא ערב הבחירות ב-2015, בניסיון לשכנע את הציבור להצביע נגדו. זה בדיוק פרק הזמן שבו מעלילים עליו שעשה כביכול את עסקת בזק-יס".

עוד נמסר: "גם הטענה על יחס מיוחד לאלוביץ' בעסקת בזק-יס היא מופרכת. ראש הממשלה חתם על עסקת המיזוג לאחר שורת החלטות של ועדות מקצועיות, לרבות הרשות להגבלים עסקיים ומועצת הכבלים והלוויין, ולאחר הנחייה מפורשת של היועצת המשפטית של משרד התקשורת. אין מקרה אחד שהוצג בפני ראש הממשלה, שבו כשר תקשורת הוא לא חתם על ההמלצות של גורמי המקצוע - וכך נהג גם במקרה זה. הוא לא עשה שום שירות מיוחד לאלוביץ'. תיק 4000 לא היה ולא נברא".

בשני התיקים האחרים נגד נתניהו, תיק 1000 ותיק 2000, צפויות השלמות חקירה נוספות, בין היתר הודות לעדות שמסר חפץ ופרטים חדשים שסיפק. בפרקליטות מיסוי וכלכלה מגבשים בימים אלה חוות דעת בשני התיקים, אך הוחלט, יחד עם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, כי חוות הדעת בנוגע להעמדת ראש הממשלה לדין, ובאילו עבירות, תועבר רק בסיום חקירת תיק 4000, הצפויה להימשך מספר חודשים. לפי לוחות הזמנים המסתמנים, חוות הדעת של הפרקליטות לגבי שלושת התיקים צפויה להימסר רק ב-2019.

לפני כשבועיים אמר היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי "בניגוד לרושם בציבור, חקירות נתניהו נמשכות בסך הכל שנה וחצי". מנדלבליט הורה על פתיחה בבדיקה נגד ראש הממשלה לפני שנתיים. רק בינואר 2017 הפכה הבדיקה לחקירה פלילית, אז גם נחקר ראש הממשלה באזהרה לראשונה. בחודש שעבר העיד נתניהו בפרשת הצוללות, שבה אינו מוגדר כחשוד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ