קצין משטרה הורשע בתקיפת נער בן 16 בהפגנות החרדים נגד הגיוס בירושלים

השוטר, שתועד הולם בפניו של הנער כמה פעמים בהפגנה של "הפלג הירושלמי", כפר באשמה לאורך המשפט וטען כי לא הוא שמופיע בסרטון. בטרם ההרשעה חזר בו והודה במיוחס לו

אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

בית משפט השלום בירושלים הרשיע היום (שלישי) קצין מבצעים בתחנת לב הבירה בירושלים, בתקיפת נער חרדי בן 16 בהפגנה בצומת כיכר השבת בעיר לפני כשנה וחצי. הקצין, רב-פקד עידו קציר, תועד דוחף את אחד המפגינים הצידה ואז מכה אותו פעמיים בפניו ללא סיבה הנראית לעין וללא התגרות.

"קציר תפס את המתלונן והובילו למקום צדדי, שם הנאשם הכה בידו השמאלית בפניו של המתלונן וכתוצאה מכך נפלה המגבעת מראשו של המתלונן", תואר בכתב האישום. "המתלונן הוריד את משקפיו משום שחשש כי הם יישברו, ואז הנאשם הלם בשנית בפניו של המתלונן".

הנער פנה באמצעות פרקליטו, עו"ד איתמר בן גביר, למחלקה לחקירות שוטרים, ובמקביל הגיש תביעה אזרחית נגד הקצין, שם הוא נתבע לשלם פיצויים בסך 75 אלף שקל. בעקבות התלונה הוגש כתב אישום נגד הקצין והיום הוא הורשע בתקיפה. בתחילה טען הקצין כי הוא אינו השוטר בתיעוד וכי לא ניתן לקבוע בוודאות במי מדובר מאחר שלא רואים את פניו של השוטר והמקום חשוך. גם בחקירתו היום כפר הקצין בהאשמה, אך בסופו של דבר חזר בו והודה במיוחס לו.

"לאחר שיחה עם הנאשם ושמיעת הערות בית המשפט, הנאשם מבקש לחזור בו מכפירתו ולהודות בעבירה שמיוחסת לו", הודיע היום פרקליטו של הקצין, עו"ד יצחק כהן, לבית המשפט.

עו"ד איתמר בן גביר מסר: "אני מביע סיפוק מכך שכתוצאה מתלונתנו המחלקה לחקירת שוטרים החלה בחקירת האירוע והגישה כתב אישום נגד הקצין. מרשי כמובן לא מסתפק בהרשעתו של הקצין ואנו דורשים פיצוי כספי. ידע כל שוטר שאסור לפגוע במפגינים וכל פגיעה כזאת תיתקל בתלונות ובתביעות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ