דיווח: אלוביץ' הודה בחקירתו שהתערב בסיקור בוואלה - "לא רציתי לעצבן את רה"מ"

בתמלילי החקירה שפורסמו בחדשות עשר, הודה אלוביץ' בהתערבות בסיקור והסביר כי לא יכול היה "להתעלם מהבקשות של שרה ושל שאר בני המשפחה". היום נחקר גם נתניהו בפרשת 4000

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלוביץ' בדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב, פברואר
אלוביץ' בדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב, פברוארצילום: עופר וקנין

בעל השליטה בחברת בזק, שאול אלוביץ', הודה היום (שלישי) בחקירתו בפני חוקריו כי פעל להתערב בסיקור לטובת ראש הממשלה בנימין נתניהו באתר וואלה! NEWS, אך הכחיש כי קיבל תמורה עבור זאת. "לא יכולתי להתעלם מהבקשות של שרה ושאר בני המשפחה. לא רציתי לעצבן את ראש הממשלה. הוא היה הרגולטור שלי", אמר לחוקרים, כפי שפורסם בתמלילי החקירה בחדשות עשר.

אלוביץ' סיפר כי היה משוחח עם מנכ"ל וואלה! NEWS, אילן ישועה, כדי לשנות כתבות שעלו באתר. "מה ציפיתם? שאתעלם מהבקשות האלה? אבל מעולם לא ציפיתי לתמורה כלשהי. לא דיברתי עם נתניהו על הטבות רגולטריות ולא היתה שום עסקת שוחד", אמר אלוביץ'.

בעוד נתניהו נחקר היום במעון ראש הממשלה, אלוביץ' ורעייתו איריס במשרדי יחידה להב 433. כמו כן, מקורביו של נתניהו, עורכי הדין דוד שמרון ויצחק מולכו, מסרו היום עדות פתוחה בפרשה.

מטעם נתניהו נמסר בתגובה לחקירה: "בפני ראש הממשלה לא הוצג היום שום דבר חדש. ראש הממשלה נתניהו מעולם לא עשה עסקה עם אלוביץ' תמורת סיקור אוהד. להיפך, לאורך שנים ראש הממשלה נתניהו סוקר בעקביות באופן עויין באתר וואלה. סיקור שלילי זה הגיע לשיאו בשיטפון של כתבות ארסיות דווקא ערב הבחירות ב-2015, בניסיון לשכנע את הציבור להצביע נגדו. זה בדיוק פרק הזמן שבו מעלילים עליו שעשה כביכול את עסקת בזק-יס".

עוד נמסר: "גם הטענה על יחס מיוחד לאלוביץ' בעסקת בזק-יס היא מופרכת. ראש הממשלה חתם על עסקת המיזוג לאחר שורת החלטות של ועדות מקצועיות, לרבות הרשות להגבלים עסקיים ומועצת הכבלים והלוויין, ולאחר הנחייה מפורשת של היועצת המשפטית של משרד התקשורת. אין מקרה אחד שהוצג בפני ראש הממשלה, שבו כשר תקשורת הוא לא חתם על ההמלצות של גורמי המקצוע - וכך נהג גם במקרה זה. הוא לא עשה שום שירות מיוחד לאלוביץ'. תיק 4000 לא היה ולא נברא".

סנגורו של אלוביץ', ז'ק חן, מסר: "שוב ושוב אנחנו נוכחים לדעת שזכויותיהם של נחקרים הפכו למרמס. שוב מדובר בהדלפה אסורה ומעוותת שאיננו יכולים להתייחס אליה לגופו של עניין מכיוון שהנושא נמצא בחקירה משטרתית. כמובן שמר אלוביץ' מכחיש את החשדות נגדו ולא חשב לתת שוחד לראש הממשלה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ