אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

פרקליטות מחוז הדרום הגישה היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד יניב זגורי, אמיר בן שימול ומשה רובין בגין רצח דבורה הירש. הירש, גרושתו של טל קורקוס שהיה עד מדינה נגד זגורי, נורתה למוות במארס 2016 שישבה במכוניתה בבאר שבע. הפרקליטות מייחסת עבירת רצח לשלושת הנאשמים. זגורי עצמו לא נכח בזירה אלא שלח את שני אנשיו לבצע את הרצח.

אתמול הודיעה המשטרה כי הצליחה לפענח את תיק הרצח. לפי עורכי דינם של הנאשמים, השלושה נחקרו בליל הרצח, ובן שימול ורובין נעצרו חודשיים לאחריו. הם שהו במעצר יותר מחודש ושוחררו, ונעצרו בשנית לפני חודשיים, ב-16 במאי. המעצר התאפשר בעקבות גיוס שלושה עדי תביעה שהפלילו אותם ואת זגורי במעורבות ברצח, ולדברי המשטרה השלימו עבורה את תמונת הרצח. בטרם אותה עדות, לא היה למשטרה די חומר כדי להגיש כתב אישום במעשה. זהותם של העדים נאסרה לפרסום.

בינואר 2010, נגזרו על זגורי, עבריין שפעל בנגב, שבע שנות מאסר לאחר שהורשע בהנחת רימון בפתח ביתו של קצין המודיעין בכלא אוהלי קידר ובקשירת קשר לביצוע פשע, עבירות נשק וסחיטה באיומים. במהלך המשפט, קורקוס, שהיה יד ימינו של זגורי במשך שנים, גויס על-ידי המשטרה להיות עד מדינה. הפרקליטות דרשה בכתב האישום להרשיע את זגורי גם בעמידה בראש ארגון פשע, אולם זגורי זוכה מסעיף זה מחמת הספק.

דבורה הירש

בעקבות הפיכתו של קורקוס מיד ימינו של זגורי לעד מדינה נגדו, הוא נכנס עם הירש לתוכנית להגנת עדים, והשנים עברו להתגורר בחו"ל. הם נפלטו מהתוכנית עקב קשיי התאקלמות ועם חזרתם לארץ התגרשו. בעת הרצח שהה קורקוס במאסר, לאחר שהורשע כי איים על חייה של גרושתו. בהמשך הואשם כי אמר לה שידאג ש"הילדים יישארו יתומים". שכניה של הירש סיפרו ל"הארץ" כי היא לא זכתה לאבטחה בבניין מגוריה, על אף היותה בת זוגו של עד מדינה. קורקוס נרצח שנה לאחר מותה, ביוני 2017.

לרובין ובן שימול עבר פלילי עשיר: רובין הואשם במאי 2014 שעמד בראש ארגון פשע, אך הורשע לבסוף בשורת עבירות פחותות - קשירת קשר לביצוע פשע, החזקת מקום למשחקי מזל אסורים, ארגון הימורים ומספר עבירות של סחיטה באיומים. בגין עבירות אלו נגזר עליו בפברואר 2016 עונש המאסר שהחל לרצות לאחר רצח הירש. באותה פרשה הורשע גם בן שימול, ונגזר עליו מאסר של 23 חודשים. בעבר הורשע בן שימול בעבירות של סחיטה בכוח, קשירת קשר לביצוע פשע, ניסיון למתן אמצעים לביצוע פשע, החזקת סכין, תקיפת שוטר בעת מילוי תפקידו, איומים, חבלה במזיד ברכב, גניבה מרכב ועבירות נוספות. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ