הוארך מעצרו של צעיר שתקף את אמו אחרי שהוצא נגדו צו הרחקה

בית המשפט קבע שעל הצעיר לעבור בדיקה פסיכיאטרית. תיק קודם נגד החשוד בן ה-30 על עבירה דומה הסתיים לאחר שהוא נמצא לא אחראי למעשיו ונשלח לאשפוז

בר פלג
כתב "הארץ" בגוש דן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צוותים רפואיים ליד זירת התקרית ברמלה, לפני כשבועיים
צוותים רפואיים בסמוך לזירת התקרית ברמלה, השבועצילום: תיעוד מבצעי מד"א

בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (חמישי) בארבעה ימים את מעצרו של צעיר בן 30 שתקף אתמול את אמו בת ה-56 בדירתה שברמלה, ושלח אותו לבדיקה פסיכיאטרית. הבן נעצר השבוע בחשד שאיים על חייה של אמו, ושוחרר ממעצר יום לפני שתקף אותה. הבן לוקה בנפשו, ונעצר בעבר על ידי המשטרה בחשד לאיומים.

תיק קודם שנפתח בשנת 2012 נגד החשוד על עבירה דומה הסתיים לאחר שהוא נמצא לא כשיר הן מבחינה מהותית - כלומר, הוא לא היה אחראי למעשיו; והן מבחינה דיונית - כלומר, הוא לא תקשר עם הסביבה ולא יכול היה לעמוד לדין. לכן, ההליכים המשפטיים נגדו נפסקו. הוא נשלח לאשפוז לנוכח הגנת אי-שפיות.

החשוד איים בתחילת השבוע שירצח את אמו בסניף סופר פארם בעיר רמלה ועוכב על ידי המשטרה. הוא הובא בפני פסיכיאטר שיאשר את העמדתו לדין, ולאחר קבלת האישור נעצר. בהארכת מעצרו ביקשה המשטרה שלושה ימי מעצר אך השופטת החליטה לשחררו בתנאים מגבילים עם צו הרחקה של 500 מטרים מאמו ומביתה למשך שבעה ימים. בפסיקתה קבעה השופטת אילה אורן כי חומרת העבירה נמוכה. "אף אם קיימת עילה למעצר, זהו המקרה להורות על שחרורו של החשוד בחלופה שפגיעתה בחירותו תהא פחותה"', אמרה. בהארכת מעצרו אמר החשוד כי לא איים על אמו וכי לא יפגע בה.

מקורות המעורים בחקירת החשוד העידו כי הסיפור מאחורי המקרה מורכב עקב מחלתו הנפשית. החשוד שוחרר מאשפוז בבית החולים לבריאות הנפש באר יעקב לפני כשבוע וחצי. סנגורו של החשוד אמר בדיון הארכת המעצר כי הוא הגיע בתחילת השבוע מיוזמתו לבדיקה שממנה עלה כי לא נשקפת ממנו סכנה בטווח מיידי. החשוד ומשפחתו מוכרים לרשויות הרווחה המקומיות, ומעיריית רמלה נמסר כי כעת מחלקת הרווחה תומכת ומלווה את המשפחה.

האם טופלה בידי מד"א בזירה, ופונתה לבית החולים אסף הרופא עם חבלת ראש. "כשהגעתי לדירה ראיתי את האשה שוכבת מחוסרת הכרה עם חבלת ראש", סיפר פרמדיק מד"א משה גלבשטיין. "הענקתי לה טיפול רפואי ראשוני מציל חיים ויחד עם צוותי מד"א נוספים שהגיעו לדירה הורדנו אותה מספר קומות לניידת טיפול נמרץ. היא הורדמה והונשמה בשטח ופונתה במצב קשה לבית החולים".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ