חמישה תושבי רחובות מואשמים בתקיפה סדרתית של מבקשי מקלט בעיר

לפי כתב האישום, שלושה אזרחי אריתריאה הוכו במקרים נפרדים ושניים מהמותקפים נזקקו לאשפוז. מבקשי מקלט סיפרו ל"הארץ" על תקיפות נוספות בעיר, שבהן וידאו התוקפים קודם לכן את מוצאם של הקורבנות

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מבקשי מקלט שהותקפו, אתמול ברחובות
מבקשי מקלט שהותקפו, אתמול ברחובותצילום: מוטי מילרוד

חמישה תושבי רחובות, צעירים וקטינים, הואשמו כי תקפו בשלושה מקרים שונים מבקשי מקלט אריתראים בעיר. בשניים מהמקרים המותקפים נזקקו לאשפוז. מעדויות שהגיעו ל"הארץ" מתברר כי לפחות שלושה מקרים נוספים התרחשו בעיר באותו זמן, כאשר התוקפים נקטו בדפוס פעולה דומה.

כתב האישום שהוגש ביום שישי לבית המשפט המחוזי מרכז מייחס לצעירים שלושה מקרי תקיפה במרכז העיר, שבוצעו בתחילת החודש. משיחות עם מבקשי המקלט שהותקפו עולה כי התקיפות התרחשו לרוב בשעות הלילה, וכי הצעירים נהגו לתקוף בחבורה אריתראים בודדים. לפי העדויות, לעתים השתמשו התוקפים בשוקר חשמלי וכיסו את פניהם בצווארון חולצותיהם כדי להקשות על זיהויים. 

הפרקליטות מייחסת לחמישה גם עבירות שוד, פציעה בנסיבות מחמירות, חבלה חמורה והפרעה לשוטר במילוי תפקידו. 

לפי כתב האישום, חמשת התוקפים ביצעו את התקיפה הראשונה באמצע יוני בשעות הלילה. הם התקרבו למבקש המקלט א' בגן העיר ברחובות, הכו אותו וגרמו לו חבלות. כמו כן, גנבו ממנו את מכשיר הטלפון שלו ושרשרת זהב שענד.

במקרה אחר, בסוף יוני, ארבעה תוקפים הכו את מבקש המקלט ד' ברחוב הרצל בעיר, הטיחו אותו אל הרצפה ודקרו אותו בברכו. הוא אושפז בבית החולים קפלן ועבר ניתוח. "אני מפחד", אמר ד' ל"הארץ". "פתאום משום מקום הגיעו חבורה של אנשים והרביצו לי מאחורה, עכשיו קשה לי ללכת".

במקרה השלישי שהופיע בכתב האישום, הנאשמים ריססו מבקש מקלט בגז מדמיע ותקפו אותו באמצעות שוקר חשמלי בירכו ובצלעו הימנית. מבקש המקלט ניסה לברוח אך התוקפים תפסו אותו, הכו אותו כשהוא שכוב על הרצפה, חבטו בו עם מקל וריססו גז מדמיע לתוך עיניו.

מעדויות שהגיעו לידי "הארץ" עלה כי לפחות שלושה מקרים נוספים התרחשו באותו האזור ובאותו טווח זמן, והתוקפים פעלו באופן דומה. כך למשל, ש' סיפר שקבוצת צעירים התקרבה אליו ואחד מהם ביקש ממנו סיגריה. לאחר מכן, סיפר, "הם הרביצו לי על הרצפה", וגרמו לו לשטף דם בעין ולנפיחות בפניו.

במקרה אחר שנודע ל"הארץ", התוקפים שאלו את מבקש המקלט אם הוא אתיופי. כשענה שהוא אריתראי, קראו לשאר חבריהם ותקפו אותו, בין היתר עם מוט ברזל. במקרה זה ובמקרה נוסף מבקשי המקלט שהותקפו לא פנו למשטרה ולא ביקשו טיפול רפואי.

במשטרה אספו צילומים רבים ממצלמות האבטחה של בתי עסק באזור התקיפה כדי לעצור את החשודים. החמישה נעצרו ב-2 ביולי ובית המשפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרם עד החלטה אחרת בעניינם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ