הוארך בעשרה ימים מעצרו של דוד חיים, שהודה ברצח גרושתו: "מצטער על מעשיי"

במשטרה הצהירו על התפתחות משמעותית בחקירה, הקשורה ככל הנראה לעדות של עובדת זרה העובדת בבית המשותף של המשפחה. החוקרים מתכוונים לחקור עדים נוספים בתקופה הקרובה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הבית שבו נמצאה הגופה, ביום שלישי
הבית שבו נמצאה הגופה, ביום שלישיצילום: תומר אפלבאום
בר פלג
בר פלג

בית משפט השלום בפתח תקוה האריך היום (שלישי) בעשרה ימים את מעצרו של דוד חיים, שהודה ברצח גרושתו אופירה חיים. בדיון אמר חיים: "אני מצטער על המעשה ואוהב את הבנות שלי".

דוד חיים

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו ב-13 ימים ונימקה זאת בצורך לקבל את חוות הדעת מנתיחת הגופה. השופט קיבל חלקית את הבקשה כדי לאפשר את המשך הפיקוח של בית המשפט על החקירה. בנותיה של חיים לא הגיעו לדיון.

במשטרה הצהירו על התפתחות משמעותית בחקירה הקשורה ככל הנראה לעדות של עובדת זרה העובדת בבית המשותף. החוקרים מתכוונים לחקור עדים נוספים בתקופה הקרובה. צו איסור פרסום הוטל על שמה של הבת.

גיא מימון, אחד מעורכי דינו של חיים, מסר: "תשובת המשטרה לא מלאה בנוגע למעורבים האחרים בפרשה ונראה שהם רחוקים מלמצות את הכיוון הזה. לנציגי המשטרה אין ראיות משמעותיות מבחינה פתולוגית - וזו ראיה מרכזית מבחינתנו. צריך לראות אם הראיות מתיישבות. החשוד הודה ולקח אחריות". עורך הדין שי לוי הוסיף, "ניתן לחומרים ולחוות דעת פתולוגית לשפוך אור על הפרטים".

הגרוש של חיים, שגופתה נמצאה בחצר ביתה לאחר שבועיים של חיפושים, הודה ברצח בדיון על הארכת מעצרו בבית משפט השלום בפתח תקוה ביום רביעי שעבר, כך טען אז עורך דינו בשמו. לדבריו, הודאת הגרוש נאמרה בעקבות אי-קבלת תרופות. הוא הורשע בשנת 2005 באיומים על חייה. לפי הכרעת הדין, שהגיעה לידי "הארץ", חיים חששה כי בעלה לשעבר יפגע בה. בעברו נרשמו עבירות נוספות של תקיפה ואיומים, וחיים אף הוציאה נגדו צווי הרחקה. ביום שישי שוחררה ללא תנאים מגבילים קרובת המשפחה של חיים, שהיתה עצורה בחשד לסיוע ברצח.

אופירה חיים

הבית שבו גרה חיים הוא צמוד קרקע, ומחולק ליחידות דיור. ביחידות גרים בין היתר הגרוש שלה, חמותה, ובתם הגדולה של השניים יחד עם בעלה. לפי המשטרה נבדק חשד כי החשוד ביצע את המעשה על רקע סכסוך כספי. גופתה של חיים נקברה תחת עצי הדר בחצר הבית, בצמוד לגדר הבית השכן. היא נמצאה בעקבות התפתחות בחקירה, ולפי המשטרה נקברה באופן שהקשה על כלבי הגישוש למצוא אותה. כוחות משטרה וזיהוי פלילי הוציאו את גופתה מהאדמה בזהירות על מנת לא לפגוע בה, והדבר ארך כמה שעות. לפי המשטרה, "מדובר בזירה מורכבת".

חיים, בת 56, גרושה ואם לשלוש בנות, נעלמה מביתה בשעות הצהריים לפני כשלושה שבועות. לפי גורמים במשטרה, היא התכוונה לצאת מהבית למפגש חברתי וקנתה לצורך כך מגשי כיבוד, אותם השאירה במכוניתה. מכשיר הטלפון וצרור המפתחות שלה נותרו בבית ומכוניתה נשארה חונה מחוץ לו. אחת מבנותיה, ששהתה בהודו, חזרה לארץ לאחר שהאם לא ענתה לשיחות הטלפון שלה והיא ואחיותיה הגישו תלונה במשטרה. לאחר היעלמותה הודיעה המשטרה כי חיים נראתה לאחרונה בנתניה. בימים האחרונים התמקדו החיפושים אחריה בפרדסים שסמוך לתל מונד, וסייעו בהם מתנדבים רבים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ