תושבת ירושלים חשודה שהזריקה לילדיה אינסולין כדי לקבל כסף מביטוח לאומי

האם חשודה בין היתר כי הזריקה אינסולין לבנה, בן שנה וחצי, וגרמה לו נזק רפואי חמור. המשטרה מעריכה כי היא קיבלה כ-800 אלף שקל במרמה

אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
האם החשודה, היום בבית משפט השלום בירושלים
אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

אם לעשרה ילדים מירושלים חשודה שהזריקה לחמישה מילדיה אינסולין ללא צורך, כדי שיאובחנו עם סוכרת וכך תקבל כסף מהביטוח הלאומי. בין השאר, האם חשודה כי הזריקה אינסולין לבנה, בן שנה וחצי, וגרמה לו נזק רפואי חמור. היא חשודה בגרימת חבלה, התעללות נפשית ופיזית בחסר ישע וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. היא נעצרה בתחילת החודש ואב המשפחה, שבתחילה נעצר עמה, שוחרר למעצר בית, שכבר הסתיים. מעצרה של האם הוארך היום (חמישי) עד יום שלישי.

הפרשה נחשפה לאחר שהאם הביאה את התינוק לבית החולים שערי צדק בבירה עם פגיעה מוחית קשה ופרכוסים. לפי המשטרה, חשדם של כמה רופאים התעורר לאחר שראו את האם עם מזרק אינסולין. הם שאלו אותה עליו, והיא בתגובה ניסתה להסתיר אותו.

צוות בית החולים עירב את המשטרה, שפתחה בחקירה סמויה. החוקרים גילו כי האם הוציאה מרשמים לאינסולין, אך בפועל לא קנתה את החומר, מה שהגביר את החשד כי מדובר בתרמית. במשטרה בודקים כיצד השיגה את האינסולין אותו הזריקה לתינוק. עוד עלה החשד כי ההורים תקפו את ילדיהם באלימות בכמה מקרים.

לאחר שהילדים עברו בדיקות רפואיות, בהן התגלה כי אינם חולים בסוכרת, נעצרו האם ובעלה. לפי המשטרה, התרמית התאפשרה כיוון שהיה לאשה ידע מקדים על מחלת הסוכרת, לאחר שטיפלה במסגרת עבודתה בילדים סוכרתיים. המשטרה מעריכה כי האם הצליחה להוציא מהביטוח הלאומי כ-12 אלף שקל בחודש, שהצטברו ל-800 אלף שקלים בשנים האחרונות. רשויות הרווחה בעיריית ירושלים מטפלות בילדים והם נמצאים בביתם עם משפחת אומנה. מצבו של הפעוט התייצב והוא יצא מכלל סכנה.

בדיון שנערך היום בבית המשפט השלום בירושלים אמר נציג המשטרה כי הם לקראת סיום החקירה. "אנחנו נמצאים בישורת האחרונה של התיק, אבל יש התפתחות נוספת שלא צפינו אותה, שהעצימה את החשד הסביר. ככל שהזמן עובר הדברים הולכים ומתבהרים גם לסובבים את העניין הזה, אם זה מהילדים, או עדים נוספים", אמר הנציג. השופטת חוי טוקר האריכה את מעצרה עד ליום שלישי וקבעה כי "מחומר החקירה עולה כי אין מקום להשוואה בינה לבין בעלה אשר שוחרר".

פרקליט האם, עו"ד רפאל מכתבי, אמר כי "היא מכחישה את כל החשדות נגדה. מדובר גם בסכסוך משפחתי וכך הכל התפתח. האם לא מכחישה שנתנה אינסולין לפעוט אבל לטענתה היא חשבה שהוא זקוק לזה, כך היא הבינה. לאחר מכן היא הבינה שטעתה בעניין הזה. יש כמה ילדים חולי סוכרת במשפחה, הכל מגובה במסמכים רפואיים".

עו"ד נתן רוזנבלט, המייצג את האב, מסר: "העובדה שמרשי כבר שוחרר מעידה כי הוא לא קשור לסיפור הזה מכל וכל. ההורים שמחו מאוד לשמוע שהילדים אינם חולים. ההורים היו משוכנעים עד תחילת החקירה שהילדים שלהם חולים בסוכרת. היה להם את כל הסיבות בעולם לחשוב שהם חולים ולכן נתנו להם את התרופות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ