רויטל חובל
רויטל חובל

הפרקליטות הגישה היום (ראשון) לבית המשפט המחוזי בלוד כתב אישום נגד דוד שרף בגין הצתות רכוש של ערבים "כנקמה על המצב הביטחוני השורר בארץ". לפי כתב האישום, שרף, תושב אילת בן 40, תכנן להצית שטחים פתוחים כדי להעסיק את כוחות הכיבוי ולמנוע מהם לכבות שריפות שהצית כדי לפגוע בערבים. מצלמות אבטחה תיעדו אותו והוא נעצר באותו ערב.

עוד מתואר בכתב האישום כי הנאשם הצית לפני כשבועיים צעיפים בתצוגה מחוץ לחנות מזכרות בעיר העתיקה בירושלים. הוא שפך על הצעיפים חומר דליק, הצית אותם באמצעות מצית ועזב את המקום. לפי כתב האישום, למחרת התקשר שרף לקרוב משפחה שלו וסיפר לו על כוונתו "לשרוף ערבים". הקרוב דיווח למשטרה, ולמחרת נחקר שרף במשטרת אילת והורחק מהעיר למשך 15 יום.

שרף עזב לכיוון מרכז הארץ והצית שדה סמוך לבסיס צה"ל בנחל שורק. לאחר מכן הצית צמחייה בצד הכביש ליד נווה אילן, ומטע זיתים סמוך לבית בשכונת בית צפאפה בירושלים. 

בדיון בעניינו שהתקיים היום בבית המשפט, ביקשה סנגוריתו של שרף לשלוח אותו להסתכלות פסיכיאטרית. בימים האחרונים הוא שוהה במתקן של שירות בתי הסוהר לעצורים עם בעיות נפשיות. שרף ביקש לעבור מהמתקן משום שלדבריו הוכה בו. בדיון אמר: "אני חושב שאני שליח של בורא עולם. לא נגרם נזק חוץ מקש שנשרף. הודיתי באהבה על הכול, כי זו השליחות שלי. זו השליחות שלי, להצית אש סביב הכותל. אני דוד המלך, אני חוזר בתשובה חמישה חודשים". מבקשת המעצר נגד שרף עולה כי הוא הורשע בעבר בעבירות זיוף, גניבה ותקיפת בת זוג, וריצה עונש מאסר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ