ראש יאח"ה, האמון על חקירות נתניהו, ימונה למפקד המכללה לשוטרים

ניצב משנה יואב תלם יחליף את תת-ניצב כורש ברנור כחלק מסבב מינויי בכירים במשטרה. גם ראש חטיבת החקירות, תנ"צ ערן קמין, יעזוב את תפקידו וימונה למדריך במכללה לביטחון לאומי

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תנ"צ ברנור (משמאל) בבואו לחקור את ראש הממשלה במעונו, במארס
תנ"צ ברנור (משמאל) בבואו לחקור את ראש הממשלה במעונו, במארסצילום: אמיל סלמן

מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך הודיע היום (שלישי) על מינוי תת-ניצב כורש ברנור למפקד המכללה הלאומית לשוטרים. בתפקידו הנוכחי משמש כורש ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה, האמון בין השאר על תיקים 1000 ו-2000 שבהם מעורב ראש הממשלה בנימין נתניהו.

השינוי נעשה כחלק מסבב מינויי בכירים, ומתוכנן לצאת לפועל בסוף השנה. את מקומו של ברנור ביאח"ה ימלא ניצב משנה יואב תלם, שיועלה לדרגת תנ"צ. תלם משמש כיום ראש זרוע החקירות ביחידה הארצית לחקירות כלכליות, שבה מנוהלים תיקים 3000 ו-4000, הנוגעים גם הם לראש הממשלה. הוא הוביל בשנתיים האחרונות את החקירה בפרשת הצוללות, ונחשב לאחד החוקרים המוערכים בשורות הארגון.

מלבד השניים יעבור מתפקידו ראש חטיבת החקירות, תנ"צ ערן קמין, וישמש כמדריך במכללה לביטחון לאומי בתום שנים רבות בהן עסק בתחום החקירות. כמו כן אושרו שורה של מינויים נוספים, ובהם מינוי תנ"צ חיים בלומנפלד לסגן מפקד מחוז תל אביב; תנ"צ דוד בואני לראש חטיבת החקירות;  ונצ"מ סיגלית בר צבי תועלה בדרגה ותמונה לראש חטיבת קהילה והתנדבות. על כלל המינויים לעבור את אישורו של השר לביטחון הפנים גלעד ארדן.

ברנור נכנס לתפקיד ראש יאח"ה אחרי התאבדותו של מפקד היחידה הקודם, תנ"צ אפרים ברכה. תלם שימש בעברו העוזר המשפטי של המפכ"ל לשעבר דודי כהן, בזמן שכיהן כראש אגף החקירות והמודיעין. בהמשך מונה להיות עוזרו של המפכ"ל יוחנן דנינו כשהיה ראש האגף. בתפקידו הבא שימש כחוקר בכיר ביאח"ה, ועסק בין היתר בפרשת הולילנד בה היה מעורב ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

עם מינוי דנינו למפכ"ל, תלם מונה לעוזרו. לאחר מכן שב לאח"ם, והיה מעורב בחקירות ראשי ארגוני הפשיעה בארץ במסגרת פרשת 512. לאחר שהות בחו"ל הגיע לתפקידו הנוכחי ביאל"כ, במסגרתו גייס את עד המדינה מיקי גנור להעיד בפרשת הצוללות. "מדובר באיש חכם וחולה עבודה", אמר ל"הארץ" קצין בכיר בעבר ששירת עמו. "רבים ראו בו כמי שהוצנח לתפקידים שונים בעקבות קרבתו לבכירים, אבל בסופו של דבר הוא גרם לאנשים לאכול את הכובע, במיוחד על רקע פיצוח תיק 512 –  שם היה גורם מוביל ומרכזי. הוא יודע להוביל אנשים והוא מסומן להיות אחד הקצינים הבכירים במשטרה".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ