תיק השוחד נגד המועמד למפכ"ל לשעבר גל הירש צפוי להיסגר

התיק נגד הירש והחברה הביטחונית שעמד בראשה צפוי להיסגר מחוסר ראיות. החקירה בחשד ששיחד שר בגאורגיה נפתחה לפני שלוש שנים, אז רצה ארדן למנותו למפכ"ל

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

תיק החקירה נגד תא"ל במילואים גל הירש, שנחשד במתן שוחד ובשורת עבירות של הלבנת הון, צפוי להיסגר. החקירה נגד הירש נפתחה לפני שלוש שנים, אז בחר בו השר לביטחון הפנים גלעד ארדן כמועמד מטעמו למפכ"לות המשטרה.

במשטרה צפויים להחליט שלא התגבשה תשתית ראייתית מספקת על מנת להעמיד את הירש לדין, ובהתאם צפויה הפרקליטות בחודשים הקרובים להחליט סופית על סגירת התיק. עם זאת, מסתמן שהמשטרה מצאה תשתית ראייתית להעמדה לדין של חשודים אחרים בתיק. הכוונה לסגור את התיק התפרסמה לראשונה ב"כאן".

גל הירש במכללת תל חי, ב-2015

החקירה נגד הירש נפתחה בספטמבר 2015, לאחר שארדן החליט למנות למפכ"ל אדם מחוץ לשורות המשטרה ברקע פרשיות המין של כמה מניצבי המשטרה. ימים ספורים לאחר הבחירה בהירש נמצא נגדו חומר מודיעיני שכלל בקשה של גיאורגיה לחיקור דין (גביית ראיות) בחשד למתן שוחד לשר ההגנה הגיאורגי בתמורה לזכייה במכרזים במדינה.

בנוסף, הירש והחברה שבראשה עמד נחשדו בעבירות נוספות של מיסוי והלבנת הון. בעקבות כך, החליט היועץ המשפטי לממשלה דאז יהודה ויינשטיין לפתוח תחילה בבדיקת הטענות, דבר שהוביל להסרת מועמדותו של הירש לתפקיד מפכ"ל המשטרה. הבדיקה הפכה בהמשך לחקירתו של התא"ל בדימוס כחשוד.

הירש השקיע משאבים רבים לצורך הבאת חומרי חקירה מחו"ל שיוכיחו את חפותו. לפני שנה זיכה בית משפט בטביליסי את שר ההגנה בגאורגיה לשעבר מהחשדות של קבלת שחיתות מטעם החברה של הירש, אולם במשטרת ישראל המשיכו בחקירה. פרקליטיו של גל הירש, עורכי הדין טל שפירא וגיורא אדרת, סירבו להתייחס לדברים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ