18 שנות מאסר נגזרו על הפלסטיני שהרג את החקלאי דוד בר קפרא לפני 3 שנים

בר קפרא הוכה למוות בידי עלאא דאר עאצי במושב פדיה שבשפלה והורשע בהריגה, בעוד שותפו למעשה הורשע ברצח. משפחת הנרצח: "דינם של שני המחבלים לבלות את המשך חייהם מאחורי סורג ובריח"

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

בית המשפט המחוזי בלוד גזר היום (ראשון) 18 שנות מאסר על עלאא דאר עאצי, הפלסטיני שהרג את החקלאי דוד בר קפרא במושב פדיה שבשפלה לפני שלוש שנים. בנוסף, בית המשפט גזר עליו פיצויים בסך 180 אלף שקלים.

בר קפראצילום: באדיבות המשפחה

בר קפרא, בן 69, נהרג לאחר שעאצי ומוג'אהד דאר עאצי, בני דודים בני 22 ותושבי בית ליקיא, היכו אותו בידיהם וברגליהם וכן במקל, עד שלבסוף מת מחבלות קשות בראשו. בגזר הדין כתבו השופטים כי "הנאשם לא הושיט עזרה למנוח, והותיר אותו חבול אנושות ומדמם... בענייננו נפרסה תמונה של מעשה בולט באכזריותו. המנוח ישב בשלווה בכרם שלו ואז הופתע ומצא עצמו עומד בדד מול שני אנשים צעירים וחזקים שהפליאו בו את מכותיהם ובצוותא חדא גרמו למותו".

עאצי הורשע בהריגה, וזאת על אף שבפרקליטות ייחסו לו עבירה של רצח. על פי כתב האישום, במהלך ניסיון שוד של בר קפרא, הרג עאצי ביחד עם מוג'אהד דאר עאצי את החקלאי. בית המשפט הרשיע את עאצי בעבירה של הריגה, לאחר שלא הוכח מעבר לכל ספק סביר כי התקיימו היסודות הנדרשים להרשעתו ברצח.

משפחתו של בר קפרא התייחסה לגזר הדין ומסרה כי "בית המשפט, לאחר שלוש שנים, גזר היום 18 שנות מאסר על אחד מהרוצחים שרצחו את אבינו", לדבריהם, "הרוצח הורשע בהריגה בלבד והוא עתיד להשתחרר לאחר ניכוי מאסרו, בעוד עשר שנים, בשנות ה-30 לחייו. זהו מסר בעייתי שפוגע קשות בהרתעה מפני מעשים פליליים. האמת היא אחת – שני פלסטינים, שוהים בלתי חוקיים שמוכרים למשטרה לאחר שזרקו על חיילי צה"ל בקבוקי תבערה, רצחו יהודי מבוגר ללא כל סיבה ומבלי שגנבו דבר. דינם של שני המחבלים לבלות את המשך חייהם מאחורי סורג ובריח. נמשיך להיאבק על כבודו של אבינו עד להכרת המקרה כאירוע לאומני".

מפרקליטות מחוז מרכז נמסר בתגובה כי "כתב האישום שהוגש כנגד הנאשם ייחס לו עבירת רצח אגב ביצוע שוד של המנוח, דוד בר קפרא ז"ל. בתום ההליך המשפטי קבע ביהמ"ש כי הנאשם יורשע בהריגה, לאור קושי בהוכחת מעורבותו של הנאשם בשוד. הפרקליטות סברה כי לאור נסיבות המקרה החמורות יש לגזור על הנאשם ענישה מקסימלית בעבירת ההריגה בה הורשע, או עונש הקרוב לכך. בית המשפט אימץ היום את עמדת הפרקליטות והטיל עונש משמעותי של 18 שנות מאסר על הנאשם, לצד פיצוי בסך 180 אלף שקלים למשפחת המנוח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ