החשוד ברצח הכפול בבית המחסה בנתניה הודה במעשה; מעצרו הוארך

בדיון בהארכת מעצרו נשלח החשוד להסתכלות פסיכיאטרית, לאחר שניסה אמש להצית עצמו. על פי החשד, המטופל הסתיר את גופתו של החוסה שהרג לפני כמה ימים, ואתמול רצח את מנהל המוסד

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הכניסה לבית יעל, אתמול
בר פלג
בר פלג

בית משפט השלום בפתח תקוה האריך היום (שישי) בשבוע את מעצרו של החשוד ברצח הכפול בבית המחסה "בית יעל" בנתניה. בדיון נודע כי החשוד קשר עצמו למעשה והודה בו בחקירתו במשטרה. לאחריו, נשלח להסתכלות פסיכיאטרית. על פי החשד, המטופל ששהה במוסד למחוסרי דיור רצח את אחד החוסים ואת מנהל המקום, אבי וענונו.

בדיון ביקשו פרקליטיו של החשוד שיישלח להסתכלות ולאשפוז, וזאת בכדי לבדוק אם יכל לשקול את מעשיו בעת שביצע אותם. במשטרה מתנגדים לבדיקה, כיוון שלפי עדויות מדיירים אחרים ועובדים במתחם לצד חקירות שנערכו אתמול, נמצא כי הוא היה צלול וענייני. בנוסף, בדיון עלה כי החשוד נחקר אתמול כמה שעות בעברית וברוסית, ענה על כל השאלות והודה ברצח – אך סירב לשחזר אותו. השופט מתח ביקורת על כך שהמשטרה לא דרשה את תיקו הרפואי של החשוד.

החשוד, המוכר למינהל הרווחה בנתניה ושהיה מאושפז בעבר תקופה ארוכה בבית חולים לבריאות הנפש, ניסה אמש להצית את עצמו. לפי עורך דינו, עו"ד אבי כהן מהסנגוריה הציבורית, כשנפגשו אמש בגדיו היו ספוגים בבנזין. לדברי כהן החשוד הינו אדם מבוגר, וכי להערכתו, הוא אינו כשיר לעמוד לדין על אף התנגדות המשטרה. "פגשתי אותו אתמול לשיחה מאוד ארוכה – ומדובר באדם שסובל ממחלת נפש", אמר כהן. "אני מאמין בסיפור שלו, זה מה שאני חושב שקרה, ואני לא מוכן שיחקרו אותו לפני שהפסיכיאטר יראה אותו. מדובר באדם חולה".

על פי החשד, המטופל דקר למוות את החוסה, שותפו לחדר, לפני כמה ימים, וגופתו הוסתרה מתחת לאחת המיטות עטופה בשמיכה, במצב ריקבון. אתמול בשעות הצהריים תקף החשוד את וענונו בראשו. תחילה סברו במשטרה כי העובד נרצח לאחר שגילה את גופת החוסה, אך לא נשללת האפשרות כי הוא הותקף ללא סיבה.

עדת ראייה לתקיפה של וענונו הזעיקה את המשטרה והמטופל נעצר. השוטרים נכנסו למתחם ומצאו את גופת העובד כשעליה סימני אלימות קשים. לאחר מכן הם זיהו את גופת החוסה, לאחר שריח רע עורר את חשדם. 

"בית יעל", שמופעל על ידי עמותה פרטית, הוא מקום מחסה לחסרי בית שבו מספקים לדיירים סיוע בהתנהלות מול הרשויות ובשיקום. המקום מפעיל מספר מבני מגורים ארעיים שדרי הרחוב יכולים לשכור מהנהלת המקום. בשיחה עם "הארץ", אחד העובדים אמר כי האירוע חריג מאוד לאוכלוסיית המקום וכי לא התרחשו אירועים דומים בעבר. החוסים, כ-15, פוזרו בבתי מחסה אחרים ברחבי הארץ לאחר התקרית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ