דורס הנער בתל אביב שוחרר למעצר בית: "מביע חרטה עמוקה"

משפחתו של הנער: הבעת החרטה מניפולטיבית ונועדה להשיג הקלה בעונשו. לפי המלצת המשטרה, יש לקיים עוד כמה פעולות חקירה בעניינו של אליהו בר זכאי, אך שחרורו אינו צפוי לשבש אותן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בר זכאי בדיון בבית משפט השלום בתל אביב, היום
בר זכאי בדיון בבית משפט השלום בתל אביב, היוםצילום: מוטי מילרוד

בית משפט השלום בתל אביב שחרר היום (ראשון) למעצר בית את אליהו בר זכאי, שדרס את הנער אילון שלו-אמסלם בתל אביב לפני כשבוע. לפי המלצת המשטרה, יש לקיים עוד כמה פעולות חקירה בעניינו, אך שחרורו אינו צפוי לשבש אותן. בר זכאי ישהה במעצר בית למשך 22 יום בפיקוח הוריו. לבר זכאי מיוחסות עבירות הריגה, נהיגה בשכרות, סירוב לבדיקת אלכוהול, נהיגה בקלות ראש וחבלה של ממש.

עם שחרורו ממעצר, אמר בר זכאי: "אני מביע חרטה עמוקה מאוד על המקרה, זה מקרה מצער. לבי עם המשפחה וההורים היקרים, אני מקווה שבעזרת השם לא ידעו עוד צער לעולם".

ממשפחתו של אילון נמסר: "אי אפשר לקבל את החרטה שהושמעה כחרטה כנה. מדובר בהבעת חרטה מניפולטיבית שנועדה לשרת את צרכיו במשפט ולהקל בעונשו". לדבריהם, לו היה מתחרט על מעשיו, היה משתף פעולה עם החקירה ומפרט את כל מעשיו בערב הדריסה. "הנהג הפושע אף אינו מפרט על מה הוא מתחרט: על ששתה ובחר לנהוג? על זה שנהג במהירות מופרזת? על כך שבמקום לעזור לאילון ודניאל בחר להתקשר מיד אחרי המעשה ולקבל הנחיות איך להיחלץ מפשעיו ולשבש את זירת התאונה? "

אף שבידי המשטרה כמה אינדיקציות לכך שבר זכאי ביצע את התאונה בעודו שיכור, פרטים חדשים שעשויים לחזק את כתב האישום מעכבים את הגשתו. כך, במהלך השבוע שעבר הוא נחקר פעמים רבות, ואף עומת עם חבר נוסף שלו, שני במספר, שטען כי שתה מולו אלכוהול טרם יצא לנמל תל אביב בליל חמישי שעבר. פרקליטו של בר זכאי, עו"ד אורי קינן אמר לאחר החלטת בית המשפט: "האירוע הוא קשה, אין ספק. גם לבו ולבי עם המשפחה. כעת נמתין לחומרי החקירה ולהחלטת הפרקליטות. הוא ישתחרר ונבין לאן הולך התיק".

אילון שלו אמסלםצילום: באדיבות המשפחה

בדיון בהארכת מעצרו בשבוע שעבר העלתה המשטרה בפעם הראשונה חשד ממשי לשיבוש החקירה סמוך למעצר בר זכאי בזירת התאונה. זאת, בין היתר, בהתחשבות בדו"ח של שוטר בכיר באגף התנועה שהגיע לזירת הדריסה רגעים ספורים לאחריה. בנוסף, אנשים שהיו בזירת התאונה סיפרו ל"הארץ" כי במשך הזמן שעבר עד מעצרו, הסתובב בר זכאי חסר נחת בצומת, לא הגיש עזרה לילדים הפצועים וביקש מהאנשים בזירה מים לשתיה. עוד סיפרו גורמים במשטרה כי קשה להם להעריך את מהירות נסיעתו של בר זכאי בצומת, אך יחד עם זאת ברור להם כי הוא לא נסע לפי תנאי הדרך. מה שמעיד יותר מכל על עוצמת הפגיעה של בר זכאי הוא הנזק ההקיפי בצומת (עמוד תאורה עקום ושני עמודי דרך שנעקרו ממקומם) והנזק לרכבו של בר זכאי.

על אף שלטענת עורך דינו מסר בר זכאי עדות מפורטת ביום המעצר, כיום הוא שומר על זכות השתיקה ומסרב לשתף פעולה בחקירתו. לטענת המשטרה, שתיקתו אינה מוחלטת,ולשאלות הקלות, כדבריהם, הוא עונה ובשאלות הקשות - הוא משתתק. על שתיקתו של החשוד אמר שופט המחוזי דורון חסדאי בדיון בעניינו ערעורו של בר זכאי בשבוע שעבר כי "זכותו לעשות בה שימוש על פי שיקול דעתו. ברם אולם לשתיקה יש מחיר והיא מיוחסת לחובתו של העורר אשר מצא במקום לנסות להפריך את החשדות המיוחסים לו באמצעות גרסה סדורה ומפורשת מטעמו לסכור את פיו".

בר זכאי טוען כי הכביש עליו נהג, בחיבור הרחובות אבן גבירול וש״י עגנון בצפון תל אביב, היה רטוב עקב צינור שהתפוצץ או דלף ישירות לכביש. גורמים שבדקו את הנושא אמרו ל"הארץ" כי לא ידוע להם על כל צינור שדלף לפני האירוע המדובר. כמו כן, גורמים בעיריית תל אביב אמרו ל"הארץ" כי נעשו רק שתי פניות למוקד 106 בנוגע לרטיבות בכביש: האחת התקבלה בצורה אנונימית זמן קצר לאחר התאונה והשנייה בבוקר שלאחריה.

בתום השבעה, עלתה היום משפחתו של שלו-אמסלם לקברו שבקרית שאול בתל אביב. "בעוד אתה ילד מדהים שלי הגשת עזרה לזולת ללא שחיפשת את התודה לכך, ילד נשמה שלי, המפלצת שנטלה את חייך מוסיפה לחיות בפשע ובהכחשה", אמר אביו. "רודף צדק היית בחייך, ואם יש צדק איה הוא?". הערב יתקיים טקס לזכרו של שלו-אמסלם במשחק הכדורגל של קבוצת הפועל תל אביב שהיה מאוהדיה ואף שיחק במחלקות הילדים שלה.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ