הרשות: עצרנו שני חשודים במעורבות בחטיפת הילד מקלנסווה והם סייעו לאתרו

לפי המשטרה הפלסטינית, החשודים לא החזיקו בילד ושוחררו בהמשך. ברשות מתעקשים כי כרים ג'מהור לא הועבר בשום שלב לגדה המערבית, בניגוד לטענת המשטרה הישראלית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'מהור ביום בו הוחזר לקלנסווה, ביולי
ג'מהור ביום בו הוחזר לקלנסווה, ביוליצילום: מגד גוזני

המשטרה הפלסטינית אישרה היום (שלישי) כי עצרה בחודש שעבר שני חשודים במעורבות בחטיפת הילד כרים ג'מהור מפתח ביתו בקלנסווה. עוד נמסר כי השניים, שנעצרו בתחילת החקירה ושוחררו, מסרו מידע שסייע לאתר את הילד, אך לא החזיקו בו.

המשטרה הפלסטינית מתעקשת שג'מהור, בן שש, לא הועבר לשטחי הרשות בשום שלב. זאת, חרף ממצאי החקירה שערכה משטרת ישראל, לפיה הילד נחטף לגדה המערבית.

בתוך כך, הפרקליטות הגישה היום הצהרת תובע נגד ארבעת החשודים בחטיפת ג'מהור, לקראת הגשת כתב אישום. במהלך החקירה עצרה המשטרה שבעה חשודים בסך הכל, אך שלושה מהם לא נכללו בהצהרת התובע, ככל הנראה כי החומר הראייתי נגדם לא מספק.

הארבעה שנכללו בהצהרת התובע חשודים בחטיפה לשם סחיטה, זיוף סימני זיהוי של רכב, פירוק חלקים מרכב, קשירת קשר לביצוע פשע, הכשלת שוטר ושיבוש מהלכי חקירה. המשטרה ערכה מסדר זיהוי לשניים מהחשודים, עלא אל סוח וסוהאיב אבו גאנם, אך ג'מהור לא זיהה אותם, והם שוחררו למעצר בית בשבוע שעבר. יחד עם זאת, במשטרה אומרים שיש בידם חומר ראייתי הקושר את השניים לחטיפה.

מחקירת המשטרה עלה כי ביום החטיפה, 10 ביולי, הוברח הילד ג'מהור לשטחי הרשות  ככל הנראה דרך מעבר תאנים, הנמצא במרחק קצר מקלנסווה. הקבלן אחמד נקיב הוא החשוד המרכזי בתיק ולכאורה מי שתכנן את החטיפה, על רקע חובות כספיים של אבי הילד. שלושת החשודים הנוספים, אל-סוח, אבו גאנם ומוהנד אל-מוסרתי, הם שכביכול ביצעו את החטיפה בפועל. לפי המשטרה, השלושה נפגשו לפני החטיפה במתחם איירפורט סיטי וגנבו לוחיות זיהוי של רכב שחנה במקום. לאחר שהחליפו את לוחיות הרישוי ברכבם נסעו לבית משפחת ג'מהור והכניסו בכוח את בן השש לרכב, כפי שנראה בסרטון שבו תועדה התקרית.

עורך דינם של אבו גאנם ואל סוח, חזי כהן, מסר ל"הארץ" כי מרשיו עומדים על חפותם וכי כשיוגש כתב אישום ילמדו את חומר הראיות ויגיבו על הדברים בבית המשפט. "העובדה שמרשיי שוחררו ממעצר מדברת בעד עצמה ומעידה על החולשה הראייתית בתיק בכל מה שקשור אליהם", הוסיף. 

ג'מהור חזר לביתו שלושה ימים אחרי שנחטף, לאחר שאותר בשטחי הרשות. עם זאת, ברשות הכחישו שהילד הגיע לשטחה בשלב כלשהו. לפי הודעת המשטרה, צוות החקירה "יצר סיטואציה בה הפך הילד לנטל על למחזיקים בו". בהמשך, נמסר, יצרו אנשים מטעם המשטרה קשר עם מי שהחזיקו בילד, לקחו אותו ומסרו אותו לידיה. במשטרה הוסיפו שהילד נבדק על ידי גורמי רפואה ושמצבו הפיזי טוב, ושהוא הוחזר למשפחתו לאחר שנחקר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ